70 درصد کشور تا پایان سال تحت پوشش فیبرنوری قرار می گیرند – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

70 درصد کشور تا پایان سال تحت پوشش فیبرنوری قرار می گیرند - خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

عیسی زارع پور در حاشیه افتتاح پروژه فیبرنوری استان قم در گفت وگو با خبرنگار زندگانی گفت: همزمان با دور دور سفر رییس جمهور به استان قم پروژه فیبر نوری شهر قم به همراه 6 شهر دیگر افتتاح می شود و این شهرها تحت پوشش فیبر نوری قرار می گیرند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در حال حاضر 7.5 میلیون خانوار در کشور تحت پوشش فیبرنوری قرار دارند و تلاش می شود تا پایان سال این آمار به 14 میلیون خانوار برسد.

زارع پور افزود: شهروندان استان قم در صورت دادن درخواست نسبت به دریافت فیبرنوری، اوپراتورها موظف هستند طی مدت یک ماه این خدمت را به آنها ارایه دهند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فیبرنوری که دارای اینترنت پر سرعتی است می تواند جریان کسب و کارهای مجازی و همچنین فعالیت ها در فضای اینترنت را رونق دهد.

وی بیان کرد: با افتتاح امروز 40 درصد از جمعیت کشور تحت پوشش فیبرنوری قرار گرفته و تلاش می شود این آمار تا پایان سال به 70 درصد برسد.

زارع پور افزود: در گام بعدی تلاش می شود تا مردم را نسبت به استفاده از این فناوری ترغیب کنیم تا جمعیت بیشتری بتوانند از این امکان بهره مند شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: در این مرحله 450 هزار نفر در استان قم تحت پوشش فیبرنوری قرار می گیرند.

زارع پور افزود: استان قم به دلیل اینکه استفاده کنندگان اینترنت در آن زیاد است فیبرنوری سرعت آپلود و دانلود را چندین برابر می کنند که برای آنان بسیار کاربردی تر خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "70 درصد کشور تا پایان سال تحت پوشش فیبرنوری قرار می گیرند – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "70 درصد کشور تا پایان سال تحت پوشش فیبرنوری قرار می گیرند – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.