614 مدرسه نیمه تمام خوزستان در حال تکمیل است – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

614 مدرسه نیمه تمام خوزستان در حال تکمیل است - خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

محمد سعیدی پور در گفت وگو با خبرنگار زندگانی اظهار کرد: بیست و ششمین جشنواره خیران مدرسه ساز روز شنبه 19 خرداد ماه با حضور خیران استانی، خیران خارج از استان و جمع کثیری از مقامات استانی و کشوری در سالن همایش های گیت بوستان برگزار می شود.

مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان گفت: گسترش و ترویج فرهنگ مشارکت مردمی در عرصه مدرسه سازی، تکریم و نکوداشت خیران مدرسه ساز که سال گذشته و سال های پیش تر زحمت کشیده اند، شناسایی و جذب خیران جدید برای مدرسه سازی و ظرفیت های جدیدی که می توان شناسایی کرد از جمله اهداف برگزاری جشنواره است.

وی اضافه کرد: همچنین تعامل سازنده بین ادارات، سازمان ها و نهادها با بخش های مردمی و نهادهای خیری که باید شکل بگیرد از دیگر هدف های برگزاری جشنواره است و این گفت وگو چهره به چهره می تواند بسیاری از مشکلاتی که در حال خیران در مسیر مدرسه سازی با آن روبه رو هستند را برطرف کند.

مدیرکل نوسازی و مدارس خوزستان با بیان اینکه خیران استان زبانزد هستند، تصریح کرد: خوزستان جز استان هایی است که در حوزه جذب و مشارکت خیران، سال های متمادی بین رتبه های برتر کشور قرار گرفته است.

سعیدی پور با اعلام اینکه حدود 614 مدرسه نیمه تمام در خوزستان وجود دارد، عنوان کرد: این مدارس پروژه های نیمه تمامی هستند که در قالب یک هزار و 576 کلاس درس در سراسر شهرهای استان در حال تکمیل هستند که به صورت حجمی خیران تقریباً 85 درصد در این فضاهای آموزشی مشارکت دارند.

مدیر کل نوسازی و مدارس خوزستان ادامه داد: همچنین حدود 30 – 35 درصد کمک های مالی برای تکمیل پروژه های مذکور از سوی خیران است.

سعیدی پور اظهار کرد: همچنین جشنواره مذکور فرصتی را ایجاد می کند تا مشکلات، چالش ها و محرومیت های خوزستان در شهرستان هایی که به مدرسه، امکانات و یا تجهیزات نیاز دارند در قالب پروژه نشان دهیم. همچنین با استفاده از این فرصت می توانیم نحوه جمع آوری کمک ها را از طریق معرفی سامانه ها و یا روش های مشارکت تبیین کنیم تا جذب خیران بیشتری را داشته باشیم و از این طریق چهره محرومیت را از خوزستان کاهش دهیم.

435 مدرسه در دولت سیزدهم تحویل داده شد

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم تاکنون 435 مدرسه در قالب یک هزار و 594 کلاس درس تحویل داده شده است، تصریح کرد: خوزستان در موضوع تحویل کلاس و مدرسه جز استان های برتر است و امسال در کنار کمک های خیران، ظرفیت جدیدی به اعتبارات ملی و استانی افزوده شده است.

سعیدی پور ادامه داد: همچنین موفق شدیم در حوزه مسیولیت های اجتماعی نیز کمک ها و اعتبارات خوبی را تامین کنیم و در کل از محل مسیولیت های اجتماعی نفت و مصوبات دور دوم سفر ریاست محترم جمهور 550 میلیارد تومان پروژه را تعریف کرده ایم که پیش بینی شده تا زندگانی ماه افتتاح شوند.

مدیرکل نوسازی و مدارس خوزستان گفت: هدف گذاری شده تا زندگانی ماه امسال تعداد 600 کلاس درس در قالب 200 مدرسه را در استان آماده کرده و آنها را تحویل دهیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "614 مدرسه نیمه تمام خوزستان در حال تکمیل است – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "614 مدرسه نیمه تمام خوزستان در حال تکمیل است – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.