50 هزار قلم داروی نایاب پیوند عضو در تهران کشف شد

50 هزار قلم داروی نایاب پیوند عضو در تهران کشف شد

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عاملان فروش دارو های غیرمجاز در فضای مجازی و کشف 50 هزار قلم داروی نایاب پیوند عضو خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری زندگانی،  داود معظمی گودرزی رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عاملان فروش دارو های غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد و گفت: از متهمین دستگیر شده بیش از 50 هزار قلم انواع داروی نایاب و کمیاب با ارزش ریالی حدود 15 میلیارد تومان کشف شد که قسمت عمده این دارو ها مربوط به پیوند عضو است.

 رییس پلیس فتا در تهران بزرگ در تشریح این خبر اظهار کرد: به دنبال دریافت گزارشاتی مبنی بر فروش دارو های غیرمجاز و دارو های نایاب و کمیاب در فضای مجازی توسط فرد یا افرادی ناشناس تحقیقات سایبری پلیس فتا آغاز شد و پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان کرد: در اولین اقدام کارآگاهان سایبری پلیس فتا پایتخت مشخص شد یک کانال تلگرامی با بیش از پانصدهزار نفر مخاطب در حال فروش دارو های پیوند عضو و دیگر دارو های نایاب است.

وی خاطرنشان کرد: در گام دوم تحقیقات پرونده با تلاش شبانه روزی پلیس و بررسی های علمی و تخصصی هویت گردانندگان کانال به دست آمد و مشخص شد آنها با ارتباط گسترده ای که از طریق شغل و رشته خود دارد دارو های سقط جنین و دارو های پیوند عضو را بصورت غیرقانونی از مراجع رسمی توزیع خارج کرده و ضمن نگهداری آنها در انبار های غیرمجاز با قیمت های گزاف در فضای مجازی به فروش می رساندند.

رییس پلیس فتا پایتخت بیان کرد: پس از شناسایی هویت مجرمین و تشریفات قضایی، متهمین در محل اختفای خود دستگیر شدند و انبار آنها با بیش از 50 هزار قلم انواع داروی نایاب کشف و ضبط شد.

معظمی گودرزی با اشاره به اینکه خط قرمز پلیس سلامت مردم است، افزود: پلیس فتا با حضور مستمر و شبانه روزی در فضای مجازی با کسانی که جان و مال مردم را بازیچه اهداف شوم خود قرار می دهند، مطابق قانون برخورد خواهد کرد.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه مصرف برخی دارو ها بدون دستور پزشک می تواند مرگ آور باشد به شهروندان توصیه کرد: علاوه بر اینکه مصرف خودسرانه دارو می تواند آسیب های بسیاری جدی در پی داشته باشد، امکان ارایه دارو های تقلبی و تاریخ گذشته نیز در فضای مجازی متصور است، حتما هرگونه دارو و مواد بهداشتی از مراجع رسمی، داروخانه ها یا مراکز بهداشت تهیه و با هماهنگی پزشک مصرف شود، شهروندان می توانند برای اعلام هرگونه موارد مشکوک از طریق مرکز فوریت های سایبری با شماره تلفن 096380 و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir اقدام کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "50 هزار قلم داروی نایاب پیوند عضو در تهران کشف شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "50 هزار قلم داروی نایاب پیوند عضو در تهران کشف شد"، کلیک کنید.