۱۸ ویژگی افرادی که می‌توانند عضو کابینه چهاردهم باشند

ستاد پزشکیان منتشر کرد؛

۱۸ ویژگی افرادی که می‌توانند عضو کابینه چهاردهم باشند

متن نامه‌ای به امضای حاجی میرزایی و سربرگ دفتر رئیس‌جمهور منتخب در مورد تعیین ویژگی‌های اعضای کابینه دولت چهاردهم به دبیران کل احزاب اصلاح طلب منتشر شده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری زندگانی، متن نامه‌ای به امضای حاجی میرزایی و سربرگ دفتر رئیس‌جمهور منتخب در مورد تعیین ویژگی‌های اعضای کابینه دولت چهاردهم به دبیران کل احزاب اصلاح طلب منتشر شده است.

در نامه محسن حاجی میرزایی به دبیران کل احزاب اصلاح طلب آمده است: «دکتر مسعود پزشکیان برای انتخاب با صلاحیت ترین همکاران در دولت چهاردهم (اعم از وزرا، معاونان و رؤسای سازمان‌های بزرگ دولت) به مشورت و مشارکت انجمن‌ها و نهادهای علمی و تخصصی، سازمان‌های مردم نهاد و احزاب باور دارد.

به همین منظور ساز و کار شفافی تعیین شده که با مشارکت نمایندگان این نهادها و بر اساس شاخص‌های تعیین شده تواناترین اعضای کابینه پیشنهاد و انتخاب شود.

– اعتقاد به قانون اساسی و اسناد بالادستی

– اشتهار به پاکدستی، صداقت و شجاعت

– داشتن نگرش ملی

– دوری از گرایش‌های جناحی، قومی، مذهبی و منطقه‌ای

– همراهی و وفاداری نسبت به گفتمان و رویکرد رئیس‌جمهور

– باور به ضرورت توسعه و عدالت

– باورمند به ایده صدای بی صدایان و تحقق مطالبات زنان، جوانان و اقوام

– باور به تعامل اجتماعی و فرهنگی

– باور به ضرورت همگرایی، وفاق و انسجام ملی

– معتقد و عامل به تخصص گرایی و شایسته گزینی

– باورمند به ضرورت همراهی و توامانی مقاومت و انعطاف در سیاست خارجی

– شناخت مأموریت دستگاه و برخوردار از توانایی حل مسئله

– دارای مدرک معتبر کارشناسی ارشد یا بالاتر

– تجربه مدیریت عالی اجرایی در بخش دولتی، خصوصی یا دانشگاهی

– دارای روحیه شجاعت، پذیرش و پیشبرد نوآوری

– دارای نگرش و رویکرد راهبری

– اعتقاد به کار کارشناسی

– باورمند به حکمرانی مشارکت جویانه و ضرورت مشارکت مردم در اداره کشور.

در ترکیب کابینه تلاش برای ملی و فراگیر و توافق سازنده تر شدن دولت، کاهش میانگین سن کابینه و حضور زنان و نمایندگان متنوع‌تر از جامعه مکسر ایران مورد توجه است.

سپاسگزار می‌شویم گزینه‌های پیشنهادی نهاد ارزشمندتان برای کابینه را به همراه رزومه، سرفصل اهداف و رویکردهای موردنظر «در حد یک صفحه» تا پایان وقت اداری روز یکشنبه مورخ ۲۴ تیر ارسال فرمائید تا در ساز و کار تعیین شده مورد ارزیابی قرار گیرند.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۱۸ ویژگی افرادی که می‌توانند عضو کابینه چهاردهم باشند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۱۸ ویژگی افرادی که می‌توانند عضو کابینه چهاردهم باشند"، کلیک کنید.