گزارش تصویری| شاهکار استودیوی زها حدید در چین که 2 ساله ساخته شد!

گزارش تصویری| شاهکار استودیوی زها حدید در چین که 2 ساله ساخته شد!

به گزارش خبرگزاری زندگانی، این مکان فرهنگی حاصل ادغام چهار موسسه مجزا است؛ تیاتری بزرگ با ظرفیت 1200 نفر، سالن چندمنظوره 500 نفره، مرکز علمی و موزه هنر مکان ها که به طور متقارن قرار گرفته اند. این چهار سازه با میدانی مرکزی به هم متصل می شوند که دیوارهای شیشه ای آن، احساس شفافیت و باز بودن را می دهد.

این مرکز هنری-مدنی دارای سایبان های فولادی مشبک با الهام از پر پرندگان مهاجر است که عملکردهای متنوعی را در طراحی خود ارایه می دهد و در عین حال که فضایی به هم پیوسته ایجاد می کند، نور طبیعی را در فضا به حداکثر می رساند.

این مرکز با ابعاد 270 در 170 متر، ملاحظات زیست محیطی را در طراحی خود در نظر گرفته و دارای فیلتراسیون آب باران، عایق حرارتی، سایه انداز و سیستم های کارآمد انرژی است و هدف آن استانداردهای پایداری بالا در ساخت و ساز و عملیات است.

استودیو معماری زها حدید طی دو دهه اخیر به لطف آثار دیدنی بنیانگذارش «زهاء حدید» (معمار عراقی- انگلیسی) در سراسر جهان معروف شده است. از جمله مهم ترین این آثار می توان به بنای یادبود «حیدر علی اف» در باکو و استادیوم المپیک چین (لانه پرنده) اشاره کرد.

منبع: designboom

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارش تصویری| شاهکار استودیوی زها حدید در چین که 2 ساله ساخته شد!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارش تصویری| شاهکار استودیوی زها حدید در چین که 2 ساله ساخته شد!"، کلیک کنید.