کدام مواد غذایی را نباید در فریزر گذاشت؟

کدام مواد غذایی را نباید در فریزر گذاشت؟

فریزر وسیله خوبی برای نگهداری از مواد غذایی است اما فراموش نکنید که همه مواد غذایی را هم نمی توان در فریزر گذاشت.

استفاده از فریزر باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود و کمک می کند تا موادغذاییِ فصل های مختلف را نگهداری کنیم. با این وجود بعضی از موادغذایی را نباید فریز کرد.

به گزارش زندگانی، بعضی از خوراکی ها در دمای فریزر سالم نمی مانند و طعم و مواد مغذی شان را از دست می دهند. دقت در نگهداری صحیح از موادغذایی، باعث سلامتی و افزایش کیفیت غذاها می شود.

کارشناسان تغذیه تاکید دارند گاهی یخ زدگی باعث خراب شدن مواد غذایی و از بین رفتن خواص آنها می شود.

بنابر گزارش یورونیوز، بعضی از خوراکی هایی که هرگز نباید در فریزر نگهداری شوند عبارتند از:

– شیر و پنیر: یخ زدگی باعث جدا شدن مواد تشکیل دهنده شیر و پنیرها از یکدیگر می شود و آنها را غیرقابل خوردن می کند.

– ماست: در دمای پایین ماست بریده بریده می شود و طعمش تغییر می کند. شاید بپرسید روش نگهداری ماست در فریز چیست؟ باید بگوییم فریز کردن این خوراکی در کل اشتباه است. ماست یخ زده تنها برای آشپزی قابل استفاده است و برای مصرف مستقیم توصیه نمی شود چون خاصیت پروبیوتیکی اش را از دست داده است.

– سیب زمینی: از آنجا که این ماده غذایی آب زیادی دارد، یخ زدگی باعث می شود که سیب زمینی بسیار شل شود.

– غذاهای سرخ شده: یخ زدگی باعث می شود که تُردی این غذاها از بین برود و خمیری می شوند. در ضمن اگر مواد سرخ شده را بعد از یخ زدن دوباره در روغن بیندازید، غذایتان چرب تر می شود و برای سلامتی مضر است. توصیه می شود موادغذایی را به اندازه مصرف سرخ کنید تا نیازی به نگهداری نباشد.

– سبزیجات و میوه های خام: هر سبزی یا میوه ای که آب زیادی داشته باشد مانند کرفس، خیار، هندوانه و سبزهای سالادی در صورت منجمد شدن دوام نخواهند آورد. زیرا مولکول های آب درون آنها به کریستال های یخی تبدیل می شود و زمانی که برای مصرف از حال انجماد خارج شوند، شما با ظرفی از غذاهای له شده و غیرقابل مصرف روبرو خواهید شد.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کدام مواد غذایی را نباید در فریزر گذاشت؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کدام مواد غذایی را نباید در فریزر گذاشت؟"، کلیک کنید.