کاروانسرای ینگی امام به بخش خصوصی واگذار می شود

کاروانسرای ینگی امام به بخش خصوصی واگذار می شود

به گزارش زندگانی البرز ؛ رحیم خاکی روز شنبه هشتم اردیبهشت اظهار کرد: کاروانسرای ینگی امام یکی از ظرفیت های بسیار خوب استان البرز است که سال گذشته همراه با 53 کاروانسرای دیگر در پرونده کاروانسرا های ایرانی به ثبت جهانی رسید.

به گفته مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز با اشاره به اینکه شرایط بنای کاروانسرا اکنون به گونه ای است که به مرمت نیاز دارد و باید هر چه سریعتر برای این موضوع اقدام شود.

او با اشاره به اینکه حدود 100 الی 200 میلیارد تومان برای مرمت کامل این بنا نیاز است، گفت: اعتبارات ناچیری هر ساله برای مرمت بخش هایی از این بنا در نظر گرفته می شود که جوابگوی نیاز مرمتی آن نیست، بنابراین اولویت واگذاری این بنا به بخش خصوصی است تا یکبار به صورت کامل مرمت بنا صورت گیرد.

به گفته او کاروانسرای ینگی امام از لحاظ موقعیت قرارگیری و دسترسی یکی از بهترین گزینه ها برای تبدیل به اقامتگاه و یا گذر فرهنگی به عنوان محلی برای برگزاری رویدادها، نمایشگاه ها و بازارچه صنایع دستی و فرهنگی است که در راستای حمایت از تولید ملی نیز قرار می گیرد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاروانسرای ینگی امام به بخش خصوصی واگذار می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاروانسرای ینگی امام به بخش خصوصی واگذار می شود"، کلیک کنید.