چرا کودک اوتیسم می گیرد

ما در این مطلب قصد داریم به بررسی این عوامل بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص به شما ارایه دهیم. پس اگر این سوال در ذهن شما نیز به وجود آمده است که چرا بچه ها اوتیسم می گیرند به شما پیشنهاد میکنیم حتما ادامه این مطلب را با دقت مطالعه کنید تا اطلاعات مورد نیاز خود را درباره علت اختلال اوتیسم به دست بیاورید. اختلال اوتیسم یک اختلال خاص و منحصر به فرد است که در کودکان به طور گسترده ای مشاهده می شود و می تواند برای آنها مشکل ساز شود. برخلاف بسیاری از اختلالاتی که امروزه وجود دارند نمی توان یک علت خاص را برای بروز این اختلال در کودکان بیان کرد. با وجود این که محققان امروزه تحقیقات زیادی را در این زمینه انجام داده اند ولی هنوز موفق نشده اند که علت دقیق بروز این اختلال در کودکان را بیابند.

چرا کودک اوتیسم می گیرد

با این حال برخی از عوامل هستند که می توانند به میزان زیادی روی بروز این اختلال در کودکان تاثیرگذار باشند که در ادامه به بررسی این عوامل می پردازیم. لباس مرد عنکبوتی فروشی ، به طرفداران سریال ها و فیلم های ابرقهرمانی فرصتی می دهد تا به دنیای مورد علاقه شان نزدیک تر شوند . طبق تحقیقاتی که امروزه انجام شده است به نظر می رسد چندین ژن مختلف هستند که می توانند روی بروز چنین اختلالی در کودکان موثر واقع شوند. برای برخی از کودکانی که با اختلال اوتیسم درگیر هستند این اختلال می تواند با یک اختلال ژنتیکی مانند سندروم Rett یا سندروم X شکننده مرتبط باشد. برای سایر کودکانی که دچار اوتیسم می شوند و علایم آن را از خود نشان می دهند تغییرات ژنتیکی که به اصطلاح به آنها جهش گفته می شود ممکن است خطر ابتلا به این اختلال را به میزان زیادی افزایش دهد.

البته باید دقت داشته باشید که هنوز هم ژن های دیگر ممکن است روی مغز یا نحوه ارتباط سلول های مغزی با یکدیگر اثرگذار باشند که این مسیله به طور مستقیم شدت علایم را مشخص و تعیین می کند. نکته مهم در اینجا این است که برخی از جهش های ژنتیکی به نظر می رسد ارثی هستند در حالی که برخی دیگر از این جهش ها به صورت خود به خود به وجود می آیند. امروزه محققانی که در زمینه عوامل تاثیرگذار روی بروز اختلال اوتیسم فعالیت می کنند به نتایج جالبی در این زمینه دست پیدا کرده اند. آنها مدعی هستند که عوامل محیطی نیز می تواند تاثیر زیادی روی به وجود آمدن چنین اختلالی در کودکان داشته باشد. موضوعاتی که آنها در حال بررسی آن هستند شامل اثرگذاری عواملی مانند عفونت های ویروسی، داروها یا عوارض دوران بارداری یا آلاینده های هوا در ایجاد اختلال اوتیسم می باشد.

یکی از بزرگترین بحث هایی که در خصوص اختلال اوتیسم وجود دارد این است که آیا ارتباطی بین این اختلال و واکسن های دوران کودکی و نوزادی وجود دارد یا خیر؟ با وجود تحقیقات گسترده ای که در این زمینه انجام شده است هیچ مطالعه قابل اعتمادی ارتباط بین اختلال اوتیسم و انواع واکسن های موجود در این زمینه را نشان نداده است. در واقع مطالعات اولیه ای که سال ها پیش محققان را در این زمینه برانگیخت به دلیل طراحی ضعیف و روش های غلط در تحقیقات پس گرفته شد. فراموش نکنید که اجتناب از واکسن هایی که در دوران کودکی به کودکان و نوزادان تزریق می شود می تواند آنها را در معرض خطرات جدی تری قرار دهد که از جمله آنها می توان به بیماری های سیاه سرفه، سرخک و … اشاره کرد.

عواملی که خطر ابتلا به اوتیسم را افزایش می دهند.

روز به روز به تعداد کودکانی که با اختلال اوتیسم درگیر هستند اضافه می شود. برای جلوگیری از بروز چنین اختلالی در کودکان بهتر است که با عواملی که تا حدودی خطر ابتلا به اوتیسم را در کودکان افزایش می دهند آشنا شویم.  با خرید لباس مرد عنکبوتی سیاه و قرمز با تار ، کودکان می توانند به نقش عنکبوتی شجاع و قهرمانی پرداخته و داستان هایی فراتر از خیال خود را بازی کنند .کودکان پسر معمولا تا حدود 4 برابر بیشتر از کودکان دختر به این اختلال مبتلا می شوند. سابقه خانوادگی: خانواده هایی که یک فرزند مبتلا به اوتیسم دارند بیشتر در معرض این خطر قرار می گیرند. در این خانواده ها کودکی که بعدها به دنیا می آید شانس بالایی برای ابتلا به این اختلال خواهد داشت. سایر اختلالات نیز می توانند شانس کودک برای ابتلا به اوتیسم و درگیر شدن با مشکلات آن را افزایش می دهند. به عنوان مثال می توان به اختلال سندرم X شکننده اشاره کرد که می تواند به میزان زیادی شانس کودک را برای ابتلا به این اختلال افزایش دهد.

نوزادانی که به صورت نارس به دنیا می آیند معمولا بیشتر در معرض ابتلا به این اختلال قرار می گیرند. دقت داشته باشید نوزادانی که زودتر از 26 هفته بارداری به دنیا می آیند را نارس می گویند. سن بالای والدین نیز امروزه به عنوان یک عامل دیگر در این زمینه شناخته می شود که البته نیازمند تحقیقات بیشتر است. برخلاف ادعایی که بسیاری از افراد دارند هیچ راهی برای جلوگیری از بروز اختلال اوتیسم وجود ندارد. راهکارهایی وجود دارند که بتوانند شانس ابتلای فرد به چنین اختلالی را کاهش دهند ولی هیچ راهکار قطعی برای جلوگیری از آن وجود ندارد. با این حال نباید فراموش کنید که گزینه هایی برای درمان و کاهش علایم ناشی از این اختلال وجود دارد که کودک با مراجعه به متخصص این حوزه تا حدود زیادی درمان خواهد شد.

تشخیص زودهنگام این اختلال و مداخلات در زمان مناسب می تواند به میزان زیادی روی رفتار کودک، مهارت های گفتاری و حرکتی او و همینطور مهارت های مربوط به ارتباط اجتماعی او تاثیرگذار باشد و از بروز مشکلات بزرگتر در آینده تا حد زیادی جلوگیری کند. با وجود این که مداخله درمانی در هر سنی می تواند مفید واقع شود ولی اگر در سنین پایین تر و مخصوصا سنین کودکی صورت گیرد می تواند اثرگذاری بهتری داشته باشد. به نظر می رسد که عوامل ژنتیکی بیشتر روی جنبه های حیاتی رشد اولیه مغز تاثیر می گذارند و از این طریق می توانند باعث بروز اختلالاتی مانند اختلال اوتیسم شوند. از طرف دیگر تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است نشان می دهد که این عوامل ژنتیکی می توانند به میزان زیادی روی نحوه ارتباط سلول های عصبی مغز که با نام نورون ها نیز شناخته می شوند .

تاثیرگذار باشند و این مسیله نیز مشکلات رایجی که در اوتیسم مشاهده می کنیم را به وجود می آورد. گروهی دیگر از محققان مطالعاتی را در این زمینه انجام داده اند که نشان می دهد این عوامل ژنتیکی به طور کلی روی عملکرد مغز تاثیرگذار هستند و تنها روی نورون ها تاثیر نمی گذارند. لباس مرد عنکبوتی سیاه بچه گانه ، جزیی اساسی از هر بازی فان و خلاقانه ای است که کودکان دوست دارند انجام دهند . با این حال اگر روش های درست برای درمان این اختلال در سن مناسب مورد استفاده قرار گیرند می توانند تا حد زیادی از شدت این علایم بکاهند و حتی برخی از آنها را به طور کامل ناپدید کنند. در این روش های درمانی فرد می آموزد که چگونه باید علایم مربوط به اوتیسم را در خود کنترل کند .

تا بتواند از بروز مشکلات ناشی از آن جلوگیری کند. امروزه روش های مختلفی هستند که برای کاهش این علایم و به اصطلاح برای درمان اختلال اوتیسم مورد استفاده قرار می گیرند که هر یک از آنها دارای ویژگی ها و مزایای مخصوص به خود هستند. امروزه بسیاری از والدین سوالات زیادی درباره دلایل ابتلا فرزندان خود به اختلال اوتیسم و همینطور راهکارهای درمانی آن دارند. بسیاری از این والدین نیز به دنبال بهترین کلینیک برای درمان فرزندان خود هستد. اگر شما هم جز هر یک از این گروه ها هستید به شما پیشنهاد میکنیم حتما از خدمات استفاده کنید. با استفاده از این خدمات می توانید به بهترین شکل ممکن و با کمترین هزینه کودک خود را درمان کنید. علاوه بر این با استفاده از خدمات مشاوره ما می توانید به پاسخ تمام سوالات خود در این زمینه نیز دست پیدا کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا کودک اوتیسم می گیرد" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا کودک اوتیسم می گیرد"، کلیک کنید.