پیش بینی بالارفتن خفیف قیمت دلار در هفته جاری/ فعلا نشانه ای از ورود پول تازه به بازار نیست

پیش بینی بالارفتن خفیف قیمت دلار در هفته جاری/ فعلا نشانه ای از ورود پول تازه به بازار نیست

به گزارش زندگانی از طرفی به دلیل عدم وجود اخبار خاص در بازار، حمایتی از سوی اخبار برای هیچ یک از جبهه های معامله گران صورت نگرفت و در نتیجه این موضوع قیمت دلار ثابت ماند. بازار طلا هم نوسانات چندانی را تجربه نکرد و در کل می توان گفت هفته پیش برای معامله گران هفته راکدی بود.

دنیای اقتصاد نوشت: اما روز آخر معاملاتی برای بازارها با دست بالای معامله گران صعودی آغاز شد و قیمت دلار با رشد 550 تومانی به 55 هزار و 800 تومان رسید. این میزان افزایش در روز آخر معاملاتی معمولا در شرایط خنثی طبیعی است و به نوعی پوشش ریسک برای احتمالات گوناگون در انتهای هفته به حساب می آید.اخباری که روز پنج شنبه موجب افزایش قیمت دلار شد مربوط به بالاگرفتن دوباره آتش درگیری ها در غرب آسیا بود. البته یک نکته اساسی که باید در این خصوص در نظر داشت این است که این اخبار بیش از آنکه جنبه اقتصادی داشته باشد، از اهمیت سیاسی برخوردار است و فقط به صورت کوتاه مدت می تواند بر روحیات حاکم بر بازار تاثیر داشته باشد.

در نتیجه این امر نباید بهای زیادی به آنها داد، چراکه کشورهای درگیر در این منطقه تاثیر چندانی بر عرضه و تقاضای ارز در کشور ندارند. بیشتر تبعات سیاسی آن در طولانی مدت باید مدنظر قرار گیرد و از تاثیر گرفتن از آنها در کوتاه مدت باید خودداری کرد.

با توجه به آنچه بیان شد، باید در نظر داشت که رشد قیمت دلار در این هفته به صورت جزیی و کوتاه مدت دور از انتظار نیست، اما انتظار نمی رود که این افزایش قیمت برای مدت طولانی بر بازار تاثیر داشته باشد و بیشتر جنبه نوسان گیری برای معامله گران کوتاه مدت بازار دارد. فعلا آنچه در روند معاملات بازار مشخص است این است که بین خریداران و فروشندگان از لحاظ توان مالی یک توازن برقرار است که می تواند قیمت را در نواحی کنونی حفظ کند و فعلا نشانه ای از ورود پول تازه به بازار احساس نمی شود.

23302

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی بالارفتن خفیف قیمت دلار در هفته جاری/ فعلا نشانه ای از ورود پول تازه به بازار نیست" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی بالارفتن خفیف قیمت دلار در هفته جاری/ فعلا نشانه ای از ورود پول تازه به بازار نیست"، کلیک کنید.