پیشنهاد برگزاری دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و بلاروس – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

پیشنهاد برگزاری دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و بلاروس - خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری زندگانی به نقل از پایگاه وزارت ورزش و جوانان، امروز ظهر کیومرث هاشمی در محل اقامت خود در آلماتی با سرگیی میخاییلویچ دیدار و گفت وگو کرد. در ابتدای این دیدار وزرای دو کشور به همراه هیات های حاضر به احترام رییس جمهور شهید و همراهان ایشان به صورت ایستاده یک دقیقه سکوت کردند.

در ادامه وزیر ورزش بلاروس با اشاره به دوستی و روابط کشورش با ایران گفت: مطمینم از طریق ورزش می توانیم گرمای روابط دو کشور را تقویم کنیم. ورزش برای هر دو ملت ایران و بلاروس مهم است و ورزش ایران از سرآمدان ورزش آسیاست.

میخاییلویچ ادامه داد: ورزش ایران در رشته هایی مانند کشتی و وزنه برداری پیشرو است و ما علاقمندیم از تجربیات شما در ورزش استفاده کنیم. ضمن اینکه ایران کشوری چهار فصل است و ما از این نعمت محرومیم و دوست داریم بتوانیم از فضایی که در اختیار دارید استفاده کنیم.

وی برگزاری اردوهای مشترک و دوره های آموزشی و مربیگری را از دیگر محورهای همکاری دو کشور اعلام کرد و افزود: به زودی در بلاروس بزرگترین مجموعه ورزشهای دریایی و آبی اروپا افتتاح می شود و از همین جا از شناگران ایرانی برای استفاده و حضور در افتتاح این مجموعه دعوت می کنم.

وزیر ورزش و جوانان ایران نیز با قدردانی از همدردی کشور بلاروس و همچنین حضور وزیر خارجه این کشور در مراسم تشییع پیکر رییس جمهور شهید ایران و دیگر همراهان ایشان گفت: ایران آماده است در قالب تفاهم نامه موجود کار اجرایی را آغاز کند. ما برنامه های خود را در فاز اجرایی ارسال کرده ایم و به محض تایید از سوی بلاروس، آماده اجرایی شدن این تفاهم نامه هستیم.

وی تقویت روابط باشگاهی، انتقال تجربیات و برگزاری کلاس های آموزشی مربیان و داوران را مورد توجه قرار داد و گفت: در رشته هایی مانند هاکی روی یخ یا دوومیدانی می توانیم از تجربیات ورزش بلاروس استفاده کنیم.

وزیر ورزش و جوانان ایران اظهار کرد: یکی از رشته هایی که می تواند به ارتباط بهتر ورزش دو کشور کمک کند فوتبال است که پیشنهاد می کنم تیم های ملی ایران و بلاروس در پنجره فیفا در سال 2025 دیدار دوستانه ای برگزار کنند.

هاشمی در بخشی دیگر از این دیدار گفت: یکی از موضوعاتی که می توانیم با یکدیگر همکاری کنیم موضوع مقابله با تحریم در ورزش است که کشور بلاروس می تواند به دور کردن افکار سیاسی که مغایر با روح ورزش است کمک کند. ایران تلاش کشورهایی که سعی دارند ورزش را سیاسی کند محکوم می کند.

وی در پایان گفت: از اینکه بلاروس تیرماه به جمع اعضای شانگهای اضافه می شود خوشحالیم و ایران از این موضوع حمایت کرده است.

در پایان وزیر ورزش بلاروس با اشاره به صحبتهای همتای ایرانی خود گفت: ورزش باید همه را در کنار هم جمع کند اما متاسفانه برخی موضوعات سیاسی باعث تصمیمات دوگانه شده است. به طور مثال اسراییل در جنگ با فلسطین است و فلسطینیان را می کشد اما ورزشکاران آن در مسابقات حاضر می شوند. بنابراین باید از ظرفیت سازمانهای بین المللی مانند شانگهای برای تغییر این نگرش های سیاسی استفاده کرد.

هاشمی در پاسخ به صحبتهای وزیر ورزش بلاروس گفت: ایران فردا مواضع خود را درباره این موضوع بطور رسمی اعلام خواهد کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیشنهاد برگزاری دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و بلاروس – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیشنهاد برگزاری دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و بلاروس – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.