پیشنهادات اجلاس وزرای ورزش عضو شانگهای/ از تشکیل انجمن ورزش تا برگزاری مسابقات فوتسال و گلف

پیشنهادات اجلاس وزرای ورزش عضو شانگهای/ از تشکیل انجمن ورزش تا برگزاری مسابقات فوتسال و گلف

پیشنهادات ارایه شده در جلسه وزرای ورزش عضو شانگهای اعلام شد.

به گزارش زندگانی و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، ظهر امروز جلسه وزرای ورزش عضو پیمان شانگهای برگزار شد. در این جلسه پیشنهادهای مختلفی از سوی وزرای ورزش کشورهای گوناگون مطرح شد که کیومرث هاشمی از سوی ایران پیشنهاد برگزاری مسابقات فوتسال جام ابریشم و میزبانی ایران در نخستین دوره این رقابت ها و همچنین میزبانی ایران از اجلاس وزرای ورزش شانگهای در سال 2026 را ارایه کرد.

در ذیل نگاهی انداخته شده به پیشنهادها مطرح شده کشورها و دستور جلسه در نشست امروز:

-اعضا دورنمای همکاری در زمینه توسعه ورزش قهرمانی در کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای از طریق تبادل تجربیات و برگزاری اردوها و مسابقات آموزشی مشترک را بررسی کردند.

-اعضا وضعیت فعلی صنعت ورزش و اقدامات انجام شده برای توسعه حوزه تربیت بدنی و ورزش از جمله برای افراد دارای معلولیت را بررسی کردند.

-اعضا تجربه خود را در سازماندهی و اجرای رویدادهای ورزشی را به اشتراک گذاشتند. آنها همچنین به اهمیت تجربه و تحلیل بازخوردها و تجربیات رویدادهای قبلی برای بهبود کیفیت و جذب ورزشکاران بیشتر اشاره کردند.

-اعضا برگزاری دوره ها، سمینارها، کنفرانس ها، تبادل هییت های ورزشی، بازدیدهای کاری و همچنین آموزش، بازآموزی و تبادل کادر مربیگری و علمی – آموزشی در زمینه ورزش از جمله متخصصین رشته پزشکی ورزشی را پیشنهاد کردند.

-اعضا به اهمیت رواج ورزش های ملی و سنتی در فضای سازمان همکاری شانگهای اشاره کردند.

-نماینده قزاقستان از کشورهای حاضر در این نشست برای حضور در پنجمین دوره بازی های جهانی عشایر که سپتامبر 2024 در آستانه برگزار می شود، دعوت کرد.

-طرفین از برگزاری منظم ماراتن های سازمان همکاری شانگهای در کونمینگ (جمهوری خلق چین) و منطقه ایسیک کول (جمهوری قرقیزستان) بسیار قدردانی می کنند.

-طرفین در مورد ارایه مراقبت های پزشکی تخصصی بسیار واجد شرایط به ورزشکاران تبادل نظر کردند.

-نماینده قزاقستان پیشنهاد برگزاری مسابقات گلف منظم را ارایه کرد که به توسعه این ورزش در کشورهای سازمان همکاری شانگهای کمک خواهد کرد.

-نماینده ایران پیشنهاد برگزاری جام فوتسال سازمان همکاری شانگهای را برای تقویت بیشتر همکاری های ورزشی از جمله در ورزش های تیمی ارایه کرد.

-نماینده روسی پیشنهاد کرد که امکان ایجاد انجمن سازمان های ورزشی سازمان همکاری شانگهای و ایجاد کارگروهی در زمینه تربیت بدنی و ورزش کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای انجام گیرد.

-اعضا توافق کردند که جلسه بعدی وزرای ورزش کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در سالهای 2025 در جمهوری خلق چین برگزار شود. محل و زمان برگزاری این رویداد از طریق مجاری دیپلماتیک از و دبیرخانه سازمان همکاری شانگهای اعلام خواهد شد.

-طرف ایرانی پیشنهاد کرد نشست وزرای ورزش کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در سال 2026 در جمهوری اسلامی ایران برگزار شود.

-اعضا از دولت جمهوری قزاقستان، وزارت گردشگری و ورزش جمهوری قزاقستان برای استقبال گرم و سازماندهی عالی این نشست قدردانی کردند.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیشنهادات اجلاس وزرای ورزش عضو شانگهای/ از تشکیل انجمن ورزش تا برگزاری مسابقات فوتسال و گلف" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیشنهادات اجلاس وزرای ورزش عضو شانگهای/ از تشکیل انجمن ورزش تا برگزاری مسابقات فوتسال و گلف"، کلیک کنید.