پروژه های پیشران در تنگستان اجرا می شود/ لزوم تامین اعتبارات ملی – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

احمد لطفی عصر یکشنبه در نشست با منتخب مردم شریف دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کردد: برای توسعه همه جانبه و پایدار شهرستان تنگستان اجرای پروژه های پیشران در حوزه های راه، راه آهن، آموزشی، شیلاتی، بندری و تجاری الزامی است.

وی اضافه کرد: با توجه به نگاه عدالت محوری که در دولت سیزدهم در توزیع اعتبارات وجود دارد فرصت مناسبی است که هم دولت و هم نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به پروژه های مهمی که نقش بسیار موثری در توسعه پایدار شهرستان تنگستان می تواند ایفا کند بپردازند.

فرماندار تنگستان یاد آور شد: پروژه ای پیشران در توسعه شهرستان در حوزه راه شامل بزرگراه اهرم به برازجان، دلوار به دیر، اهرم به دلوار و دلوار به کری، ریلی (راه آهن) است.

وی پروژه مهم حوزه کشاورزی را اصلاح ساختار نخیلات دانست و افزود: سدسازی، اسکله و بندرسازی، شیلاتی، برقی، اقتصادی و 000 از دیگر پروژه های پیشران است.

لطفی تاکید کرد: بزرگراه اهرم به برازجان و همچنین دلوار به دیر علی رغم اینکه سال ها غیر فعال بود با اعتباراتی که از محل سفرهای اول و دوم رییس جمهور تخصیص داده شد در حال حاضر فعال هستند.

وی ادامه داد: راه آهن هم با تامین منابع مورد نیاز از محل صندوق توسعه ملی از طریق تهاتر با نفت در حال حاضر فعال است و در سال 1403 نیز فاز دوم کار که از اهرم به سمت بوشهر به طول 37 کیلومتر است آغاز خواهد شد.

لطفی افزود: در بخش سدسازی هم سد باهوش از سال گذشته در مجاورت شهر اهرم آغاز شده است و بیش از 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مستلزم این است منابع با سرعت بیشتر تزریق شود تا فرایند اجرای آن مطابق با برنامه پیش برود و در موعد مقرر به بهره برداری برسد.

فرماندار تنگستان خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه در سال 1401 بیش از 80 درصد و در سال 1402، 60 درصد اعتبارات تملک دارایی استانی تخصیص داده شده است برای توسعه طرح های پیشران باید از ظرفیت ملی استفاده کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پروژه های پیشران در تنگستان اجرا می شود/ لزوم تامین اعتبارات ملی – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پروژه های پیشران در تنگستان اجرا می شود/ لزوم تامین اعتبارات ملی – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.