وضعیت خوب ایران در دسترسی به مراقبت های اولیه بهداشتی

وضعیت خوب ایران در دسترسی به مراقبت های اولیه بهداشتی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به وضعیت خوب کشورمان در برقراری دسترسی به مراقبت های اولیه بهداشتی، در عین حال درباره برگزاری همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک، توضیح داد.

به گزارش زندگانی، دکتر علیرضا زالی در «همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک» که صبح سه شنبه، 17 بهمن ماه در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: همایش PHC for UHC، طی روزهای پانزدهم و شانزدهم اسفند ماه به میزبانی وزارت بهداشت در مرکز همایش های بین المللی جمهوری اسلامی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک از اهمیت فراوانی برخوردار است، افزود: مقصود از برگزاری این همایش بیان دستاوردها و تحقق اهداف مورد نظر است. ما با برگزاری این همایش در نظر داریم موضوع همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع و نقش این مولفه ها در تحقق نظام سلامت جهانی را بیان کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره دیگر اهداف همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک گفت: تبادل تجربیات از دیگر اهداف برگزاری این همایش بین المللی است. ما با برگزاری یک همایش بین المللی در نظر داریم تجربه های ایران و سایر کشورها را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم.

وی ادامه داد: موضوع همکاری های مشترک را در کانون توجه قرار داده ایم؛ به همین دلیل، ترویج همکاری ها و تقویت ارتباطات از دیگر اهداف برگزاری همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک به حساب می آید.

زالی درباره برگزاری پنل های تخصصی در همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک گفت: پنج پنل تخصصی با موضوع های «پوشش همگانی سلامت و برنامه سلامت خانواده»، «مدیریت سلامت»، «آموزش عالی پزشکی»، «پژوهش در نظام سلامت» و «چشم انداز آینده» در این همایش برگزار می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: برگذاری همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک می تواند دستاوردهایی به همراه داشته باشد.

وی درباره دستاوردهای برگزاری این همایش بین المللی خاطرنشان کرد: با برگزاری این همایش انتظار داریم از ظرفیت های بین المللی استفاده کنیم و با یک گفتمان مشترک رو به جلو حرکت کنیم.

زالی ادامه داد: برگزاری همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده نه تنها سبب تطابق مجدد می شود، بلکه سیستم های سلامت کشورها حداقل به مدت 10 سال با یکدیگر همکام می شوند. این همگام سازی می تواند منطبق بر نظام سلامت کشورها باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: دسترسی به مراقبت های اولیه بهداشتی از اهمیت فراوانی برخوردار است. بررسی ها بیانگر این است که دسترسی به مراقبت های اولیه بهداشتی می تواند موجب ایجاد تغییرات در اکوسیستم شود؛ با توجه به اینکه در دسترس نبودن مراقبت های اولیه موجب ایجاد تغییر می شود، مراقبت های اولیه می بایست در کانون توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه وضعیت دسترسی به مراقبت های اولیه در کشورمان خوب ارزیابی می شود، افزود: برنامه «سلامت خانواده» را در کشور ایران اجرا کرده ایم و تجاربی به واسطه اجرای این برنامه به دست آورده ایم. برنامه سلامت خانواده توسط بهیاران انجام می شود و پزشکان بر آن نظارت دارند.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وضعیت خوب ایران در دسترسی به مراقبت های اولیه بهداشتی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وضعیت خوب ایران در دسترسی به مراقبت های اولیه بهداشتی"، کلیک کنید.