وزیر ارتباطات: عزم دولت سیزدهم استفاده حداکثری از ظرفیت هوش مصنوعی است

در جمع دانشجویان شرکت کننده در دوره حامیم؛

وزیر ارتباطات: عزم دولت سیزدهم استفاده حداکثری از ظرفیت هوش مصنوعی است

زارع پور با اشاره به اینکه عزم دولت سیزدهم استفاده حداکثری از ظرفیت هوش مصنوعی است، گفت: در این دولت به اندازه 11 سال گذشته پرتاب های فضایی داشتیم که یک رکورد محسوب می شود و این پرتاب ها ادامه دارد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری زندگانی، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اردوگاه سیدالشهدای شهر آبعلی و در جمع دانشجویان فعال فرهنگی، سیاسی و اجتماعی سراسر کشور، دستاورد های دولت سیزدهم در حوزه ICT را تبیین کرد.

وزیر ارتباطات در این جلسه با اشاره به پیگیری بیش از یک دهه مقام معظم رهبری برای تحقق شبکه ملی اطلاعات، در تشریح فرآیند اجرای شبکه ملی اطلاعات، این پروژه را پروژه ای کلیدی و مهم برای کشور عنوان کرد و گفت: شبکه ملی اطلاعات، شبکه ای امن، سریع و با کیفیت است که امکان ارایه خدمات متنوع را برای مردم دارد و یکی از اولویت های اصلی وزارت ارتباطات است.

وی با بیان اینکه پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کار ها برای توسعه ارتباطات ثابت از یک سال و نیم پیش آغاز شده و در 100 شهر به اتمام رسیده، افزود: نسل پنجم تلفن همراه نیز در این بستر انجام می شود و بر همین بستر تا سرعت چندصد گیگابیت برثانیه امکان ارایه سرویس وجود دارد و اطمینان دارم تا دهه های آینده، توسعه ارتباطات در شهر های کشور را بیمه می کند.

زارع پور با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 6 میلیون پوشش در کل کشور ایجاد شده است، گفت: بر اساس برنامه هفتم توسعه 20 میلیون پوشش باید به 20 میلیون اتصال خانه ها و کسب و کار ها به فیبرنوری تبدیل شود.

وزیر ارتباطات به توسعه ظرفیت مراکز تبادل ترافیک داخل در کشور اشاره کرد و گفت: در مسابقه آخر تیم ملی فوتبال، کشور رکورد ترافیک داخلی به 7.5 ترابیت بر ثانیه رسید که بی سابقه بوده است که بیست درصد از این ترافیک از طریق مراکز تبادل ترافیک در خارج از استان تهران مدیریت شد که در نوع خود یک رکورد جدید بود.

زارع پور به راهبرد تعدادی از کشور ها در حوزه مدیریت فضای مجازی اشاره کرد و افزود: اگر در آینده، کشوری «دارای دیجیتال» بومی نداشته باشد، مستعمره دیجیتال محسوب می شود و حتی کشور های اروپایی نیز نسبت به مدیریت فضای مجازی قوانینی مصوب کرده اند و در حال توسعه دارایی های دیجیتال و سکو های بومی خود هستند.

وزیر ارتباطات در همین ارتباطات با اشاره به حمایت وزارت ارتباطات از پیام رسان های بومی، تصریح کرد: بر اساس تلاش جوانان متخصص کشور، فعالیت در پیام رسان ها به روزانه بیش از 20 میلیون و ماهانه به بیش از 40 میلیون نفر رسیده است و مطلوب ما این است که پیام رسان های بومی به قدری کیفیت پیدا کنند که با وجود پیام رسان های خارجی مردم از پیام رسان های بومی استفاده کنند.

وی گزارشی از دستاورد های فضایی در دولت سیزدهم ارایه کرد و افزود: در این دولت به اندازه 11 سال گذشته پرتاب ماهواره داشتیم که یک رکورد در این حوزه محسوب می شود و این پرتاب ها ادامه دارد.

در ادامه این جلسه، وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالات دانشجویان حاضر درباره اقدامات انجام شده در حوزه هوش مصنوعی با اشاره به حکم ریاست جمهوری برای تشکیل شورای راهبری هوش مصنوعی، گفت: عزم دولت سیزدهم استفاده حداکثری از ظرفیت هوش مصنوعی در کشور است و امیدواریم در آینده جزو 10 کشور اول این حوزه باشیم.

زارع پور درباره افزایش تعرفه های اینترنتی، به چند برابر شدن هزینه های اپراتور ها از سال 96 که آخرین بار تعرفه ها افزایش داشت، تاکید کرد: مشکلات این اپراتور ها به حدی رسیده که درحالی در سال 96، یک میلیارد و 200 میلیون دلار سرمایه گذاری داشتند، در سال جاری به یک چهارم این رقم رسیده و دیگر توانی برای سرمایه گذاری نداشتند.

وی درباره ادعا های مطرح شده از گردش مالی فروش فیلتر شکن در کشور، افزود: ما از کسانی که ادعا کرده اند که فیلترکنندگان، فیلتر شکن می فروشند، خواسته ایم مستندات خود را به قوه قضاییه ارایه کنند که تاکنون چیزی ارایه نشده است.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: برخورد با مافیای فروشندگان فیلترشکن بر عهده دستگاه های امنیتی و قضایی است. البته طبق نظر این دستگاه ها برای این برخورد خلا قانونی وجود دارد و با ورود مجلس شورای اسلامی قابل حل است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر ارتباطات: عزم دولت سیزدهم استفاده حداکثری از ظرفیت هوش مصنوعی است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر ارتباطات: عزم دولت سیزدهم استفاده حداکثری از ظرفیت هوش مصنوعی است"، کلیک کنید.