ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس پس از گذشت 14 سال از افتتاح رو به ویرانی است

ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس پس از گذشت 14 سال از افتتاح رو به ویرانی است

صبح ساحل نوشت: ساخت ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس در سفر آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) در سال 1376 به مردم بندرعباس هدیه داده شد اما 14سال طول کشید تا ساخته شود.

18 آبان 1389 بود که با حضور علی سعیدلو رییس سازمان تربیت بدنی وقت، علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال وقت، حسین هاشمی تختی استاندار اسبق هرمزگان و رضا محمدی اصل مدیر کل ورزش اسبق استان به بهره برداری رسید. استاندار اسبق هرمزگان در مراسم افتتاح ورزشگاه 20 هزار نفری خلیج فارس بندرعباس با اشاره به این که این ورزشگاه بزرگ برای جوانان هرمزگانی ساخته شده است، بیان داشت: اگر چه این ورزشگاه در یک مدت زمان طولانی ساخته شد اما این امر به این دلیل بود که نمی خواستیم سرعت فدای دقت شود و این ورزشگاه با دقت تمام ساخته شود اما آیا واقعا دقت کافی در ساخت این ورزشگاه شده است. اگر شده است چرا بعد از گذشت تنها 14 سال شاهد مرگ خاموش این ورزشگاه هستیم و هیچ مسوولی هم به فکر آن نیست که تنها ورزشگاه استان در حال نابودی است. در طول 14 سالی که ورزشگاه خلیج فارس به بهره برداری رسیده است، رضا محمدی اصل، محمود آرامی، غلامعلی دانشور ، محمود رضا امیاری مدیران کل ورزش هرمزگان بوده اند و اگر هر یک از این مدیران در طول مدت خدمت خودشان بودجه ای برای این ورزشگاه در نظر می گرفتند شاید اکنون این سرنوشت را نداشت.

هر چند این مدیران شاید الان مدعی شوند که این ورزشگاه هیچ وقت به اداره کل ورزش وجوانان هرمزگان به صورت کامل تحویل داده نشده است که تا حدودی حرف آن ها درست است اما زمانی که آلومینیوم هرمزگان در فصل 91– 1390 با قهرمانی در گروه ب لیگ آزادگان برای نخستین بار به لیگ برتر فوتبال ایران صعود کرد برای این که آلومینیوم بتواند در خانه بازی کند شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور این ورزشگاه را طی توافقنامه ای با نواقص های زیاد تحویل اداره کل ورزش وقت استان داد که ای کاش اداره کل ورزش وقت با این که می دانست ورزشگاه نواقص زیادی دارد تحویل نمی گرفت. حال این که به خاطر تیم لیگ برتری مجبور شد آن را تحویل بگیرد طی این سال ها بودجه سالیانه ای برای آن در نظر می گرفتند که امروز ورزشگاه به این حال و روز نمی افتاد. از زمانی که مظفر مهری خادمی نسب مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان شده است تلاش های زیادی برای رفع مشکلات این ورزشگاه صورت گرفته اما بر طرف کردن مشکلات ورزشگاه به تنهایی از دست اداره کل ورزش و جوانان بر نمی آید. هنوز چند ماهی از بازسازی رختکن ها و سرویس های بهداشتی توسط فولاد نگذشته است اما به دلیل این که ورزشگاه خلیج فارس مشکلات اساسی و زیادی دارد دوباره شاهد مشکلات قبلی رختکن ها و سرویس های بهداشتی هستیم.

تا زمانی که شخص اول استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی وارد گود نشوند یقینا مشکلات ورزشگاه خلیج فارس مرتفع نخواهد شد و آش همان آش است و کاسه هم همان کاسه.

آقای استاندار اگر خودتان را در برابر جوانان ورزشکار این استان مسوول می دانید بهترین راهکار این است که هر چه زودتر علاوه بر مسوولان استانی و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور که نتوانستند ورزشگاه را به صورت کامل به استان تحویل دهند کار گروهی تشکیل دهید و با در نظر گرفتن ردیف بودجه مناسب به داد ورزشگاه خلیج فارس برسید که قرار است با خرید امتیاز لیگ یک بار دیگر شاهد حضور تماشاگران خونگرم هرمزگانی جان تازه ای بگیرد. ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس هدیه مقام معظم رهبری به مردم استان هرمزگان است پس باید از این هدیه به خوبی نگهداری کنیم نه این که هر روز شاهد آن باشیم که یک جای آن به ویرانه ای تبدیل می شود. در حال حاضر مشکلات پمپ آب و لوله های قدیمی آن باعث شده که چمن سبز این ورزشگاه به رنگ زرد در آید. هر چند که قاسم رنجبریان رییس هییت فوتبال و اصغر معماری دبیر هییت و بهتر بگویم تمامی عوامل هییت شبانه روز در حال تلاش هستند که دوباره چمن سرسبز شود و برای این کار تاکنون حدود 120 میلیون تومان هییت فوتبال هزینه کرده است و امیدواریم هر چه زودتر مشکل آب چمن ورزشگاه بر طرف شود.

آیا صندلی های شکسته ورزشگاه، نرده ها و فنس های شرجی زده ، سروی های بهداشتی کاملا نامناسب، چاله و چوله های ایجاد شده در داخل محوطه ورزشگاه ، نور و برق ورزشگاه، جایگاه ویژه مسوولان، چیلرهای سال ها از کار افتاده، سقف هایی که ریزش کرده اند و خیلی از مشکلات دیگر این ورزشگاه هم هییت فوتبال برطرف کند یا این که باید مسوولان آستین همت را بالا بزنند و به داد این ورزشگاه برسند.

شاید باور نکنید اما مشکلات نور این ورزشگاه بر می گردد به سال 1391 همان سالی که که قرار بود تیم فوتبال آلومینیوم هرمزگان جهت آمادگی بیشتر برای حضور در لیگ برتر در دیداری تدارکاتی مقابل تیم منتخب هرمزگان قرار بگیرد و به دلیل روشن نشدن نور افکن ورزشگاه بازی لغو شد و اکبر میثاقیان سرمربی وقت تیم آلومینیوم با حالت قهر ورزشگاه را ترک کرد. چرا تنها دل خوش این هستیم که قطب اقتصادی کشورایم اما خود استان هیچ سودی از این قطب بودن اقتصادی نمی برد یا این که اگر هم می برد یا ما بی خبر هستیم یا این که عوایدش به ورزش استان کمک نمی شود.

چرا توان این را نداریم که دیوار دور ورزشگاه را درست کنیم که هر روز کابل برق یا تجهیزات این ورزشگاه به سرقت نرود. چرا نباید این ورزشگاه نیروی کار به اندازه کافی داشته باشد که حداقل روزانه شاهد نظافت آن باشیم. آیا حق کارکنان اداره کل ورزش که در این ورزشگاه در خانه های مسکونی آن زندگی می کنند این است که هر روز با یک مشکل روبرو شوند و در خانه های زندگی کنند که اصلا قابل سکونت نیست. برای در نظر گرفتن ردیف بودجه و بررسی مشکلات ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس مسیولان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور بارها به بندرعباس آمده اند و هر دفعه وعده ای داده اند و رفته اند اما هیچ اتفاق خوبی برای این ورزشگاه نیفتاده و هرروز نسبت به روز گذشته مشکلاتش بیشتر می شود.

مسیولان مختلف استانداری هم زیاد به ورزشگاه خلیج فارس آمده اند اما بازهم اتفاق خاصی برای این ورزشگاه نیفتاده است. یک پیشهاد برای مسوولان استان دارم و آن این که به خودتان زحمت دهید و یک سفر سه یا چهار ساعته به شهرهای سیرجان، رفسنجان و حتی شهر بابک داشته باشید و ببینید چگونه آن ها تنها با داشتن یک شرکت مس یا سنگ چه ورزشگاه های مدرنی برای جوانان خود ساخته اند.

ورزشگاه هایی که مسوولان ورزش و فوتبال آن جرات پیدا می کنند تا میزبانی فینال های مختلف کشور را بگیرند یا بازی های آسیایی را در آن برگزار کنند.

حالا که نمی توانیم یک تیم در لیگ برتر فوتبال ایران داشته باشیم، حداقل حق جوان هرمزگانی این است که یک ورزشگاه مثل ورزشگاه مس رفسنجان، مس شهربابک یا گل گهر سیرجان داشته باشند. تا کی باید حسرت بخوریم، تا کی باید منتظر بمانیم که فلان شرکت یا صنایع می خواهد یک ورزشگاه مدرن بسازد. آقایان مسوول تا زمانی که به قول خودتان می خواهید یک ورزشگاه مدرن در این استان بسازید اول بیایید فکری به حال همین ورزشگاه خلیج فارس بکنید تا بیشتر از این آبرویمان در ورزش کشور نرفته است.

مگر بازسازی یک ورزشگاه چقدر هزینه دارد که با وجود داشتن صنایع بزرگ و شرکت های مثل فولاد هرمزگان، پالایش نفت بندرعباس، نفت ستاره، نفت آفتاب، فولاد کاوه جنوب ، صبا فولاد، آلومینیوم المهدی، بنادر هرمزگان، معادن سنگ ، کشتیرانی، گاز و خیلی از صنایع دیگر نمی توانیم این کار را انجام دهیم و این دغدغه هوادران به فوتبال و فوتبالیست ها را بر طرف کنیم.

در پایان باید بگوییم که هر چه درباره ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس بنویسیم باز هم کم است و امیدواریم که هر چه زودتر استاندار هرمزگان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران بنگاه های اقتصادی و شرکت های بزرگ نفتی استان به یاری ورزش استان بیایند و اجازه ندهند حالا روز تنها ورزشگاه استان مان این گونه بماند.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس پس از گذشت 14 سال از افتتاح رو به ویرانی است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس پس از گذشت 14 سال از افتتاح رو به ویرانی است"، کلیک کنید.