همه ملت برای تشکیل مجلس قوی به میدان بیایند – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

همه ملت برای تشکیل مجلس قوی به میدان بیایند - خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار زندگانی، سید محمد حسینی در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته قم که در مصلای قدس این شهر برگزار شد گفت: سالانه باید صدها هزار واحد مسکونی در کشور ساخته می شد که عقب ماندگی هایی در این حوزه وجود دارد و هم اکنون بالغ بر 2 میلیون واحد مسکونی در حال ساخت است.

معاون رییس جمهور در امور مجلس گفت: ایران از نظر ارتباط زمینی و ریلی ظرفیت های بسیاری دارد و در استان های مختلف کشور گسترش مسیرهای ریلی دنبال می شود.

حسینی گفت: امروز پروژه های بزرگی در کشور در حال انجام است که برخی از آنان همانند فاز 11 پارس جنوبی موجب ایجاد درآمد برای کشور می شود.

وی افزود: بالغ بر 7 هزار واحد تعطیل و نیمه تعطیل در کشور داشتیم که حل مشکلات آنان در دستور کار قرار گرفت.

حسینی بیان کرد: نرخ بیکاری تا 2 درصد کاهش یافته و این آمار در حال بهبود است و در برخی از استان ها بیکاری نیز به صفر رسیده است و واحدهای صنعتی و تولیدی نیازمند نیروی کار هستند.

معاون امور مجلس رییس جمهور بیان کرد: برای پیشرفت کشور باید مجاهدت و کار شبانه روزی انجام داد و امروز ایران به کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: رییس جمهور در طی این مدت 25 سفر خارجی داشته که در این سفرها علاوه بر موضوعات سیاسی، مسایل اقتصادی نیز دنبال می شود و ایران در این مدت به عضویت گروه های مختلف درآمده است.

وی عنوان کرد: این دولت به دنبال حاشیه سازی و مسایل بیهوده نیست و تلاش می شود با مجاهدت، عقب ماندگی ها با روحیه مردمی حل شود و در این راستا مسوولان باید در بین مردم و یار و غمخوار آنان باشند.

حسینی گفت: امروز در آستانه انتخابات موقعیت حساسی در کشور داریم و در کل دنیا 66 کشور انتخابات دارند که این حضور ملت تفسیر می شود.

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: انقلاب متعلق به ملت ایران است و باید همگان در عرصه مشارکت در انتخابات برای تشکیل مجلس کارآمد و قوی در میدان حضور یابند.

وی افزود: در طی این مدت کارهای بسیاری که سالیان سال بر روی زمین مانده بود و نیمه کاره رها شده بود تکمیل و اتمام شد.

وی با بیان اینکه در انتخابات باید شاهد حضور گسترده مردم باشیم افزود: قم در این زمینه پیشگام و همواره تاثیرگذار بوده و این شهر به عنوان پایگاه جهانی شناخته می شود.

حسینی گفت: مجلس جایگاه اصلی در قانون اساسی دارد و بر خلاف برخی کشورها که مجلس جایگاه قویی ندارد در ایران اینگونه نیست و مجلس قوی می تواند برای پیشرفت کشور اثر بخش باشد.

وی ابراز کرد: در سالیان گذشته آمریکایی ها از گزینه های جنگ صحبت می کردند در حالی که امروز صحبتی از گزینه های روی میز نیست و حضور گسترده در عرصه انتخابات می تواند دشمن را ناامید کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همه ملت برای تشکیل مجلس قوی به میدان بیایند – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همه ملت برای تشکیل مجلس قوی به میدان بیایند – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.