همه ادیان باید برای حفظ ارزش ها در جامعه و خانواده تلاش کنند – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

همه ادیان باید برای حفظ ارزش ها در جامعه و خانواده تلاش کنند - خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری زندگانی، انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور میزبان تعدادی از خاخام های یهودی بودند که برای عرض تسلیت و شرکت در مراسم تشییع خادم الرضا، رییس محترم جمهوری اسلامی ایران، و هیات همراهشان به کشورمان سفر کرده اند.

در این دیدار، یکی از مهمانان به نام آقای یسرول به نمایندگی وارد گفت وگو شد و گفت: سالیان پیش خداوند به ما کمک کرد تا با جمهوری اسلامی آشنا شویم. حضرت آیت الله خمینی، بین یهودیت و صهیونیسم تمییز قایل شدند و این دو را کاملاً متفاوت از یکدیگر دانستند که همین دلیل تبلیغات منفی علیه ایران و مبارزه ایران با صهیونیسم، و نه یهودیت، است.

وی رییس جمهور شهید کشورمان را بسیار مردمی و پرتلاش دانسته و افزودند در مراسم تشییع ایشان، علاقه به رهبری و رییس جمهور شما در میان مردم موج می زد. ما هرچه راه می رفتیم جمعیت بود و موج مردم و پای ما درد گرفت اما جمعیت تمام نشد.

در رابطه با موضوع زنان و خانواده نیز، مهمانان به ایمان به خدا ترسی مردم ایران اشاره کردند و آن را عامل حفظ خانواده و پیش گیری از آسیب ها دانستند.

خزعلی نیز در این دیدار به ضرورت اتحاد بین ادیان الهی پرداخته، ابراز داشت: امام خمینی (ره) معتقد بود “اگر همه پیامبران در یک زمان جمع شوند هیچ اختلافی بین آنها نخواهد بود چون همگی به دنبال یک غایت نهایی و هدف الهی هستند.” اگر پیروان ادیان هم با این نگاه، حرکت و به هدفی بزرگ تر فکر کنند همه ادیان می توانند با یکدیگر متحد باشند تا دنیای زیباتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: در مورد رییس جمهور فقیدمان بسیار درست فرمودید. دشمن سعی کرد ایشان و جایگاهشان را مورد هجمه و صدمه قرار دهد اما باز خداوند ایشان را انتخاب کرد و با شهادت ایشان بار دیگر عشق و شور مردم به رهبری و رییس جمهور در خیابان ها نمایان شد.

معاون رییس جمهور افزود: خداوند متعال در قرآن می فرماید: “کسی که برای خدا کار انجام دهد خداوند محبتش را در دل مردم قرار می دهد” که ما بخشی از این عشق و شور را در مراسم تشییع رییس جمهور شهید و همراهان ایشان شاهد بودیم.

وی افزود: از دیگر وظایف ما در ادامه راه رییس جمهور شهیدمان، ایستادن در مقابل انحرافاتی است که شیاطین مطرح می کنند تا انسان ها را از فطرت و زندگی طبیعی دور کنند، ما وظیفه داریم برای حفظ بشریت و اخلاق در مقابل آنها ایستادگی کنیم. بحث حجاب و حیا در همه ادیان مطرح شده و همه ادیان به حجاب اعتقاد دارند. همه ادیان برای زنان حرمت و ارزش خاصی قایل هستند و ما وظیفه داریم برای حفظ ارزش ها در جامعه و خانواده و حفظ هویت زنان تلاش کنیم.

وی از برگزاری وبیناری با موضوع جنبش جهانی تعهد به خانواده خبر دادند که به عنوان ابتکار عمل رییس جمهور شهیدمان در سازمان ملل متحد مطرح شده است و در این راستا از ایشان و همه اندیشمندان و فعالان حوزه خانواده برای مشارکت و همکاری با هدف حمایت از بنیان خانواده دعوت به عمل آورد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همه ادیان باید برای حفظ ارزش ها در جامعه و خانواده تلاش کنند – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همه ادیان باید برای حفظ ارزش ها در جامعه و خانواده تلاش کنند – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.