هشدار یک پزشک درباره تاثیر خشکی دریاچه ارومیه بر سلامت مردم

هشدار یک پزشک درباره تاثیر خشکی دریاچه ارومیه بر سلامت مردم

به گزارش زندگانی،ولی رحیم زاده، با بیان اینکه دریاچه ارومیه یکی از چالش انگیزترین موضوعات ملی است گفت: سلامت افراد و تاثیر خشکی دریاچه بر روی آن موضوعی است که متاسفانه مورد غفلت قرار گرفته است.

ایلنا درخبری آورده که رحیم زاده افزود: متاسفانه تاکنون هیچ اطلاع رسانی دقیقی در مورد تبعات خشک شدن دریاچه ارومیه بر روی سلامت افراد صورت نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه، خشکی دریاچه و طوفان های نمکی حاصل از خشکی آن می تواند بر روی سلامت افراد تاثیر گذار باشد گفت: در حال حاضر اثرات زیست محیطی خشک شدن دریاچه ارومیه بیشتر اطلاع رسانی شده و به تبعات انسانی این موضوع پرداخت نشده است.

پزشک متخصص سرطان شناسی با بیان اینکه، برخی بیماری ها نظیر سرطان سال ها طول می کشد تا در بدن انسان خود را نشان دهد گفت: موضوع به این بزرگی را به این اندازه تقلیل دادن بحث برانگیز است.

رحیم زاده تصریح کرد: طی 15 سال گذشته تاکنون هیچ دعوتی از پزشکان سرطان شناس در مورد بحث ها و جلسات احیای دریاچه ارومیه صورت نگرفته تا در مورد تبعات خشکی دریاچه بر روی انسان کارشناسی شود.

وی تاکید کرد: می توان برای نتیجه گیری مناسب و کارشناسی اثرات خشکی دریاچه بر روی انسان نمونه برداری های مختلف از دریاچه انجام داد و با همکاری چند آزمایشگاه معتبر جهانی به اثرات مخرب آن بر روی سلامت افرادتحقیقات لازم را انجام داد.

رحیم زاده با بیان اینکه تجربه نشان داده هر موقع صادقانه با مردم در مورد خطرات سخن گفته شده مردم خود پای کار آمده و از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کرده اند گفت: با هم فکری کارشناسان می توان آگاه سازی مناسب از خطرات خشکی دریاچه ارومیه بر سلامت مردم در بین اقشار انجام داد.

وی در خاتمه با هشدار به متولیان امر گفت: خطرات انسانی خشکی دریاچه به مراتب بیشتر از خطرات زیست محیطی آن است لذا باید هر چه سریعتر نسبت به آگاه سازی مردم از این اتفاق اقدامات لازم صورت گیرد.

47217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار یک پزشک درباره تاثیر خشکی دریاچه ارومیه بر سلامت مردم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار یک پزشک درباره تاثیر خشکی دریاچه ارومیه بر سلامت مردم"، کلیک کنید.