نگرانی رژیم صهیونیستی از نفوذ ارتش مصر از طریق تونل های غزه

نگرانی رژیم صهیونیستی از نفوذ ارتش مصر از طریق تونل های غزه

در پی کشته شدن یک سرباز مصری در مرز با شهر رفح، رسانه های صهیونیستی احتمال حمله مصر از طریق تونل های حماس در غزه به رژیم صهیونیستی را مطرح کرده اند.

به گزارش زندگانی، وب سایت خبری nziv رژیم صهیونیستی با طرح این پرسش که: «آیا مصر با هدف حمله احتمالی به ما در ساخت تونل های غزه دست داشته است» مدعی شد، میان تونل های غزه و ارتش مصر ارتباطی وجود دارد.

این وب سایت عبری نوشت ابتدای جنگ غزه، یک تونل بزرگی در شمال غزه پیدا شد که خودروها نیز می توانستند از داخل آن عبور کنند و از طرفی مصری ها که حماس را مسلح کردند، به طرق مختلف مخالفت خود را با تسلط ارتش رژیم صهیونیستی بر محور فیلادلفیا اعلام کردند.

این وب سایت خبری نوشت بُعد دیگری که مورد توجه قرار نگرفته است، جنبه نظامی این تونل هاست که در امتداد مرز مصر با غزه قرار گرفته اند و ارتش مصر می تواند برای نفوذ به عمق فلسطین اشغالی از این تونل ها به عنوان یک میانبر استفاده کند.

وب سایت عبری مذکور نوشت در جنگ 1948 ارتش نوپای رژیم صهیونیستی توانست ارتش مصر را در حومه شهر عسقلان متوقف کند، پس از اینکه شهرک نشینان ساکن کیبوتص ها مانع از نفوذ ارتش مصر به داخل فلسطین اشغالی شدند.

این وب سایت خبری در ادامه این پرسش را مطرح کرد که «اگر فردا یک لشکر ارتش مصر نیمه شب از تونلی در شمال غزه بیرون بیاید و به سمت تل آویو و پایگاه های هوایی آنجا حرکت کند، چه اتفاقی می افتد؟ در مقایسه با این اتفاق، حمله هفتم اکتبر تنها یک حماقت کودکانه خواهد بود.»

اخیرا ارتش مصر اعلام کرد یکی از سربازانش در مرز با رفح کشته شده است و در این باره تحقیق می کند.

رسانه های مصری به نقل از منبعی گزارش کردند پس از تیراندازی متقابل میان سربازان مصری و رژیم صهیونیستی در رفح، قاهره در مورد به خطر افتادن امنیت و ایمنی پرسنل امنیتی مستقر خود در مرزها هشدار داده است. کشته شدن این سرباز مصری نگرانی ها را درباره کشیده شدن منطقه به یک جنگ فراگیر برانگیخته است، به ویژه که روابط مصر و تل آویو شکرآب است.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگرانی رژیم صهیونیستی از نفوذ ارتش مصر از طریق تونل های غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگرانی رژیم صهیونیستی از نفوذ ارتش مصر از طریق تونل های غزه"، کلیک کنید.