نگاه نوآورانه واحدهای تولیدی برای ورود به عرصه رقابت خارجی – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

نگاه نوآورانه واحدهای تولیدی برای ورود به عرصه رقابت خارجی - خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری زندگانی، محمدرضا پسندیده جانشین رییس کل دادگستری تهران در ستاد اقتصاد مقاومتی، همراه با بابک ترکی معاون قضایی رییس کل دادگستری و رییس اداره تصفیه امور ورشکستگی از نمایشگاه معرفی توانمندی های صادراتی کشور با عنوان «ایران اکسپو 2024» بازدید کرد و در مراسم اختتامیه این رویداد حضور یافت.

پسندیده در آیین اختتامیه برگزاری نمایشگاه «ایران اکسپو 2024» با اشاره به برنامه های ابلاغی رییس کل دادگستری استان تهران در زمینه حمایت از تولید و سرمایه گذاری مشروع گفت: برای تعامل بیشتر با بخش خصوصی، اعتقادی که امروز در همه دستگاه های قضایی و اجرایی از جمله دادگستری استان تهران وجود دارد مبنی بر حضور بخش خصوصی در سیاست گذاری های مرتبط با نظام اقتصادی و اتاق فکری که سیاست های اقتصادی برای واحدهای تولیدی اتخاذ می کند، است.

پسندیده با بیان اینکه بخش خصوصی باید در نیازسنجی واحدهای تولیدی، ایجاد، تدوین و ابلاغ مقررات حضور داشته باشد و برای این امر پیشنهاد می شود تا اتاق فکر سیاست های اقتصادی در حوزه واحدهای تولیدی با حضور بخش خصوصی تشکیل شود.

وی گفت: اینکه می گوییم باید از بخش خصوصی حمایت شود منظور حمایت همه جانبه است و این مورد زمانی صورت می گیرد که این بخش در همه ارکان سیاست و مقررات گذاری، علاوه بر بخش اجرا در میدان نیز حضور داشته باشد.

معاون قضایی دادگستری کل استان تهران با اشاره به اصل 44 قانون اساسی عنوان کرد: این قانون برای ورود حداکثری بخش خصوصی در حوزه سیاست گذاری و اجرا است و بدین منظور نیست که بخش خصوصی فقط بنگاه دار و شرکت دار باشد، هرچند که آن ها هم باید در حوزه سیاست گذاری و مقررات گذاری حمایت شوند.

جانشین رییس کل دادگستری تهران در ستاد اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه دادگستری در موضوع حمایت از بخش خصوصی از هیچ کوششی دریغ نکرده است یکی از اقدامات دادگستری در حوزه تحقق شعار سال مبنی بر «جهش تولید با مشارکت مردم» را تشکیل کارگروه هایی عنوان کرد که پایه این کارگروه ها بخش های خصوصی هستند.

در بخشی از بازدید مسوولان قضایی دادگستری کل استان تهران در حوزه حمایت از تولید و سرمایه گذاری از پاویون واحدهای تولیدی صادراتی در ششمین نمایشگاه اکسپو 2024 نیز بازدید به عمل آمد و همچنین واحدهای تولیدی به بیان مسایل و مشکلات مرتبط با تامین مواد اولیه و صادرات محصولات به بازارهای خارجی به ویژه موضوعات گمرکی و استاندارد و ثبت برند پرداختند.

پسندیده ادامه داد: واحدهای تولیدی باید نگاه نوآورانه و فناوری به تولید برای ارتقا کیفیت و توان بیشتر رقابتی برای ورود به بازارهای خارجی و افزایش صادرات داشته باشند که خوشبختانه نمایشگاه اکسپو فرصت بسیار مغتنمی برای معرفی توان تولیدی کشور به دنیا با توجه به استقبال صورت گرفته از سوی کشورهای شرکت کننده در این نمایشگاه بوده است.

جانشین رییس کل دادگستری استان تهران در ستاد استانی اقتصاد مقاومتی، با اشاره به نام گذاری شعار سال جاری به «جهش تولید با مشارکت مردم» از سوی رهبر انقلاب، تاکید کرد: یکی از روش های بسیار مهم در تحقق حداکثری این شعار، توسعه و تعمیق تولید داخلی از طریق ایجاد زیرساخت های لازم و رفع موانع حضور واحدهای تولیدی در بازارهای خارجی با هدف صادرات و رقابت با تولیدکنندگان خارجی است.

پسندیده برگزاری نمایشگاه معرفی توانمندی های صادراتی کشور را گامی بزرگ در تحقق شعار سال ارزیابی کرده و اظهار داشت: با برگزاری نمایشگاه هایی از این قبیل، امکان تعامل بازار داخلی با بازارهای خارجی در وضعیت حداکثری و با بازدهی قابل قبول فراهم می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگاه نوآورانه واحدهای تولیدی برای ورود به عرصه رقابت خارجی – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگاه نوآورانه واحدهای تولیدی برای ورود به عرصه رقابت خارجی – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.