نویدکیا: تاریخ انقضای دوست داشتن در فوتبال 5 هفته است!

نویدکیا: تاریخ انقضای دوست داشتن در فوتبال 5 هفته است!

به گزارش خبرگزاری زندگانی؛ محرم نویدکیا در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال مس رفسنجان مقابل صنعت نفت آبادان اظهار داشت: حس خوبی به شهر آبادان دارم و بازی فوق العاده مهمی پیش رو داریم. اگر می خواهیم شرایط بهتری در جدول به دست بیاوریم، باید بازی خیلی خوبی ارایه کنیم و امتیازات کامل بازی را بگیریم. می دانیم این مسابقه برای صنعت نفت فوق العاده حیاتی است و این مسیله می تواند دردسرهای زیادی برای ما ایجاد کند.

وی با اشاره به قعرنشینی شاگردان فراز کمالوند بیان کرد: اگر صنعت نفت به هر دلیلی نتواند امتیازات بازی را بگیرد، شرایط سخت تری پیدا می کند. بازی فوق العاده سنگینی خواهیم داشت و باید با تمرکز بالا بازی کنیم. باید مراقب باشیم تا اتفاقات خاصی در بازی برای ما رخ ندهد و پیش بینی همه چیز را انجام بدهیم. فوق العاده مهم است که بسیار منضبط بازی کنیم تا امتیازات خوبی بگیریم. امیدوارم بازی خوبی از آب دربیاید و هواداران از مسابقه لذت ببرند.

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان در مورد سبک بازی تیمش گفت: من فوتبال تدافعی بر مبنای دفاع و ضدحمله را نمی پسندم. دوست دارم در ساختار هجومی و دفاعی قوی باشیم؛ نه اینکه صرفاً دفاع کنیم. در دیدارهایی که سرمربی مس رفسنجان بودم، از لحاظ آمار گلزنی یا موقعیت سازی تیم بسیار خوبی بودیم و این مسیله نشان می دهد تیم من بازی نسبتاً هجومی و منظمی ارایه کرده است. البته نه اینکه صرفاً هجومی باشیم و ساختار دفاعی را از دست بدهیم.

نویدکیا درباره غایبان مس رفسنجان در دیدار با صنعت نفت آبادان خاطرنشان کرد: فرشید باقری را به دلیل محرومیت و مهدی ترکمان را به خاطر مصدومیت در اختیار نداریم.

وی در پاسخ به پرسشی پیرامون اینکه چرا بازیکنان خوزستانی باکیفیتی رشد نمی کنند و همین مسیله سبب اُفت تیم های این استان شده است، عنوان کرد: سوال مهمی را مطرح کردید که پاسخ دادن به آن دشوار است. ما باید از دیدگاه های قدیمی خارج شویم. لزوم داشتن فوتبال بومی امروزه از فوتبال حرفه ای کنار می رود. شاید فوتبال خوزستان زمانی به خاطر تکنیک بازیکنان بسیار مطرح بود یا زمانی که فوتبال قدرتی تر شد، بسیاری از بازیکنان تیم ملی از تبریز بودند.

سرمربی مس رفسنجان در ادامه صحبت های خود تصریح کرد: الان فوتبال از لحاظ جسمانی به بازیکنانی نیاز دارد که سرعت بالایی در استقامت داشته باشند و می بینیم الان شمالی ها در فوتبال خیلی تاثیرگذار هستند. سبک های فوتبالی دچار تغییر می شوند و باید خودمان را با آنها وفق بدهیم. داشتن گذشته فوتبالی صرفاً دلیلی نمی شود که حتماً می توانیم دوباره همان شرایط را داشته باشیم. باید واقع بینانه به فوتبال نگاه کنیم.

نویدکیا با اشاره به شرایط فعلی فوتبال استان اصفهان اظهار داشت: اصفهان در فوتبال ما صاحب سبک است، اما بازیکنان اصفهانی تاثیرگذار زیادی نداریم. بازیکنانی به ندرت از میان آنها دیده می شود که از این نفرات مراقبت می کنند تا به بازیکنان بزرگی تبدیل شوند. بازیکنان تیم نباید صرفاً بومی باشند. اگر با این دیدگاه (فوتبال بر مبنای بومی ها) جلو برویم، به جایی نمی رسیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا به همین دلیل به پیشنهاد سرمربیگری صنعت نفت پاسخ منفی داد یا خیر، بیان کرد: من به آبادان آمدم و با مسیولان باشگاه صحبت کردم. حتی رحمانی (مدیرعامل صنعت نفت) به اصفهان آمد و اصرار داشت که به صنعت نفت بیایم، اما دیدم که در هییت مدیره نسبت به چیزهایی که می خواهم، «مِن مِن» می کنند و می گویند شرایطش را نداریم. هرچقدر مدیرعامل تلاش کند، باز هم نیاز به ساختار مدیریت قدرتمند و برنامه ریزی داریم.

سرمربی مس رفسنجان با اشاره به اینکه پیشنهاد نفتی ها را با دیدگاهی منطقی رد کرد، گفت: نمی توان فوتبال را با «عزیزم» و «قربانت بروم» پیش برد! اگر من انسانی احساسی بودم، حتماً پیشنهاد نفت آبادان را قبول می کردم. دوست داشتن تاریخ انقضا دارد و شاید حداکثر پنج هفته باشد که شما را دوست داشته باشند. فوتبال نیاز به برنامه ریزی دارد و ما به افراد قوی نیاز داریم تا ساختار درستی داشته باشیم و با سایر تیم ها به صورت فنی رقابت کنیم.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نویدکیا: تاریخ انقضای دوست داشتن در فوتبال 5 هفته است!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نویدکیا: تاریخ انقضای دوست داشتن در فوتبال 5 هفته است!"، کلیک کنید.