مردم باید فرد اصلح را انتخاب کنند – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

مردم باید فرد اصلح را انتخاب کنند - خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار زندگانی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه کرج ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم در جشن پیروزی انقلاب و راهپیمایی 22 بهمن گفت: این حضور به تعبیر رسانه های غربی شگفت انگیز بود و یقین داشته باشید هر گامی که در این مسیر برداشته شد پاداش مضاعفی دارد.

وی عنوان کرد: علیرغم همه سرمایه گذاری ها و برنامه ریزی های گسترده ای که دشمن از مدت ها قبل با هدف تشویق مردم به عدم حضور یا کم جلوه دادن راهپیمایی انجام داده بود، دهه هشتادی ها و نودی ها در این راهپیمایی حضور پرشور و نشاط و چشمگیری داشتند و نشان دادند که این انقلاب بیش از آنچه بیگانگان تصور می کردند در دل ها ریشه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز خاطرنشان کرد: پس از گذشت 45 سال از پیروزی انقلاب اسلامی آنچه در این اجتماع عظیم جلوه گری می کرد، حضور همه اقشار با گرایش ها، دیدگاه ها، اعتقادات و پوشش های مختلف به خصوص بانوان بود. آنها با حضور خود نشان دادند که شعار «زن، زندگی، آزادی» در استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی معنا پیدا می کند نه جای دیگر.

وی بیان کرد: حضور انبوه جمعیت و طیف های مختلف بانوان نشان دهنده بصیرت و دشمن شناسی آنها بود و این پیام را داشت که ای دشمن زبون که این همه هزینه و مردم را وسوسه و از مشکلات این کشور سوءاستفاده می کنی تا باورها و اعتقادات مردم نسبت به این انقلاب را تغییر دهی یا کمرنگ کنی، بدان که اگر مردم از وضع موجود گلایه ای هم داشته باشند خوب می دانند ریشه آن کجاست.

مردم در انتخابات حماسه دیگری را خلق می کنند

امام جمعه کرج افزود: مردم بصیر ایران اسلامی مسیری را برای آینده این کشور انتخاب کرده اند و هرگز در گام برداشتن در این راه سست نمی شوند و اصل انقلاب را حفظ می کنند و خود را در مسیر دو قطبی برگشت از انقلاب یا داشتن رفاه بدون استقلال گرفتار نمی کنند. آنها تا به امروز تسلیم دشمن نشده اند بلکه وحدت و همدلی و کمک به مسوولان برای بهتر شدن شرایط در درون نیز تقویت شد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز اظهار کرد: با وجود این نگرش ها مردم باز هم در عرصه همایش ملی انتخابات نیز حضور پررنگ خواهند داشت و حماسه دیگری را خلق خواهند کرد. از ابتدای این نهضت تا به امروز مردم ما نشان دادند از بصیرتی برخوردار هستند که به موقع و در زمان مقتضی اقدامات لازم را انجام می دهند، همان گونه که اتحاد خود را در وقایع دیگر این مملکت نشان داده اند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی با اشاره به اقدامات به موقع این مردم پس از انقلاب مطرح کرد: این مردم در هیچ موقعیتی کوتاه نیامدند و کوتاهی نکردند. در طول تاریخ اسلام به ویژه شیعه، روحانیت، رهبر مبارزه با استعمار و حرکت های آزادی خواهی و ضد استکباری و تا به امروز هم جلودار تمام حرکت های مردمی بوده و در این مسیر خون های زیادی نیز ریخته شده است.

وی با اشاره به نامگذاری اول اسفند ماه به نام روز روحانیت و دفاع مقدس به مناسبت شهادت شهید محلاتی عنوان کرد: تقدیم هزاران شهید و ایثارگری هزاران جانباز نشان می دهد مردم همچنان پای کار این نظام و انقلاب هستند، بنابراین فراموش نشود که مردم وظیفه شناسی کرده اند و مسوولان نیز باید در مسیر رفع مشکلات معیشتی، اقتصادی، ازدواج و تکثیر جمعیت گام بردارند.

مگر می شود بدون همراهی جوانان به اهداف انقلاب دست یافت؟

امام جمعه کرج با تاکید بر ضرورت جهادی تر عمل کردن مسوولان در خصوص رفع مشکلات مردم بیان کرد: 11 شعبان سالگشت ولادت علی بن الحسین (ع) یکی از حماسه سازان کربلاست؛ شخصیتی که در دامان امام حسین (ع) قرآن، عرفان و سیاست را آموخت. وی انسانی کامل با ویژگی های اخلاقی کم نظیر بود که دوست و دشمن را به شگفتی می انداخت و جوانان را به سمت خود جلب می کرد.

حجت الاسلام المسلمین حسینی همدانی با اشاره به اینکه سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) به نام روز جوان نامگذاری شده است، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانی فرمودند که باید آینده و نیازهای جوانان و برنامه ریزی برای آنها یک مسیله درجه یک و جدی به حساب بیاید. ایشان می فرمایند: نسل جوان در جامعه موتور محرکه تحولات اجتماعی و سیاسی است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز متذکر شد: این یعنی ای مسوول در همین مسیر از جوانان منطقه مدیریتی خود استفاده کن. مگر می شود بدون استفاده و همراهی جوانان به اهداف انقلاب دست یافت؟ شناخت آسیب ها و برطرف کردن آنها باید از اولویت های مسوولان باشد. همچنین باید به نقشه های شوم دشمن برای زمین گیر کردن و از کار انداختن جوانان با ابزار منکرات و فساد و … بیشتر توجه شود.

وی تصریح کرد: استکبار جهانی و به ویژه صهیونیست ها از رشد و موفقیت دانشمندان جوان ما نگران و وحشت زده هستند و از هر طریقی تلاش می کنند جوان ایرانی موفقیت نداشته باشد اما به کوری چشم آنها جوان ایرانی در هر زمینه ای که ورود کرده موفق شده است. مقام معظم رهبری محور پیشرفت جامعه اسلامی را نسل جوان دارای ایمان، دانایی و عزم می دانند.

مواظب سرمایه های اجتماعی و آینده ساز کشور باشیم

امام جمعه کرج با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب نقش جوانان به عنوان نقشه راه تحقق آرمان ها و اصول انقلاب و شیوه نامه تکمیل نظام سازی و در نهایت تمدن سازی مورد تاکید قرار گرفته است، اظهار کرد: امروز با رادیو داروها دست بیگانگان از کشور کوتاه شده و کشور ایران به پیشرفت هایی دست پیدا کرده عمده آنها توسط جوانان رشته های مختلف انجام شده است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی با تاکید بر اینکه باید مواظب این سرمایه های اجتماعی و آینده ساز کشور باشیم و آنها در سطوح مختلف مدیریتی و تصمیم گیری با نظارت پیشکسوتان به کار گرفته شوند، الگوی جوانان برای انجام وظیفه را حضرت علی اکبر (ع) دانست و گفت: یکی از مهمترین آرمان های انقلاب اسلامی مبارزه با استکبار جهانی به خصوص رژیم صهیونیستی است.

وی ادامه داد: این رژیم غاصب و منحوس بیش از 70 سال است که در هر نقطه دنیا خون بی گناهان را می ریزد، به فرهنگ و تمدن و داشته های ملت ها لطمه می زند و از هیچ جنایتی کوتاهی نمی کند. انقلاب اسلامی به عنوان نخستین اقدام، در روز 30 بهمن سال 1357 یعنی هفت روز پس از پیروزی انقلاب، سفارت این رژیم را ساقط و سفارت فلسطین را جایگزین آن کرد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه با ترکیب، ترتیب، آرایش و اقداماتی که این روزها جبهه مقاومت انجام می دهد، نابودی و اضمحلال این جرثومه فساد نزدیکتر شده است، بیان کرد: سازمان ملل متحد اعلام کرده که 90 درصد جمعیت غزه کمتر از یک وعده غذایی در روز دارند اما رژیم خبیث گرفتار شده و هرچه بیشتر تقلا می کند بندهای گرفتاری او محکم تر می شود.

راه نجاتی برای اسراییل وجود ندارد

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی بیان کرد: دیگر راه نجاتی برای اسراییل وجود ندارد و در هر صورت شکست خورده است.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه مقدمات انتخابات در حال فراهم شدن است، توجه داشته باشید که به چه کسانی رای دهید و چه کسانی را کنار بگذارید. شورای نگهبان کف کار را برای انتخاب در نظر می گیرد اما انتخاب اصلح را به مردم واگذار کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان کرد: بدون افراط و تفریط و حب و بغض سوابق و رزومه افراد را بررسی کنید و با حضور خود در انتخابات و انتخاب دقیق فرصت را از فرصت طلبان، قدرت طلبان و عوام فریبان بگیرید. توجه داشته باشید که چه کسانی حامی کاندیداها هستند. قطعاً افراد دنیاطلب، زیاده خواه و اهل رانت و زد و بند از هر کسی حمایت نمی کنند.

وی اضافه کرد: همه باید کمک کنیم تا مشارکت و رقابت انتخاباتی خوبی شکل گیرد. صدا و سیمای البرز نیز دو کانال را راه اندازی کرده تا کاندیداها خود را معرفی کنند. ما نیز در مصلای کرج مقدماتی را فراهم می کنیم تا در روزهای آینده همه کاندیداها در اینجا حضور پیدا کنند و بدون هیچ ممیزی صحبت کنند و مردم حرف ها و اهداف آنها را بشنوند و آنان نیز پاسخ دهند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مردم باید فرد اصلح را انتخاب کنند – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مردم باید فرد اصلح را انتخاب کنند – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.