ماهواره های نظارت بر جو و فضا به مدار رفت

ماهواره های نظارت بر جو و فضا به مدار رفت

چین گروهی از ماهواره ها را برای نظارت بر جو و فضا از مرکز پرتاب ماهواره جیوکوان در شمال غربی چین به فضا فرستاد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری زندگانی به نقل از شینهوا، چین گروهی از ماهواره ها را برای نظارت بر جو و فضا از مرکز پرتاب ماهواره جیوکوان در شمال غربی چین به فضا فرستاد.

ماهواره های مذکور توسط یک موشک حامل لانگ مارچ در ساعت 1:27 دقیقه بعد از ظهر پرتاب و وارد مدار برنامه ریزی شده شده اند.

این ماهواره ها عمدتاً برای نظارت بر جو و محیط فضایی، پیشگیری و کاهش بلایا و آزمایش های علمی مورد استفاده قرار میگیرند.

این پرتاب، 513 امین ماموریت از سری موشک های حامل لانگ مارچ بود.

 این ماهواره ها با امکانات پیشرفته و قابلیت های منحصر به فرد، همچنین برای مانیتورینگ دقیق و همیشگی اطلاعات مربوط به فشار، دما، رطوبت در جو و فضا مورد استفاده قرار می گیرند.

این ماهواره ها با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته می توانند اطلاعات دقیق و به روز ارایه کنند که برای پیش بینی و پیشگیری از بروز وقایع جوی و فضایی مهم است. این اطلاعات مهم نه تنها برای نظارت بر محیط زیست و حفظ سلامت محیط های جوی، بلکه برای ارتقاء توانایی های فضایی و ارتباطات نیز حیاتی است.

 

این پیشرفت در فضا سرچشمه ای از پژوهش و توسعه این صنعت است که چین به آن پرداخته و نشان می دهد تلاش های جدی برای بهبود موقعیت فضایی خود دارد. این تلاش ها نه تنها به منافع داخلی و ملی چین کمک می کند، بلکه می تواند تاثیرات مثبتی بر محیط زیست و امنیت جهانی نیز داشته باشد.

هدف از پایش ماهواره ای زمین در حوزه فناوری سنجش از دور، استفاده از داده های ماهواره ای، مطالعه و بررسی تغییرات پدیده های دینامیک سطح زمین، گردآوری و تهیه پایگاه های داده های مکانی به منظور مدل سازی و پیش بینی روند تغییرات این پدیده ها است. در این بخش سعی می شود، روند تغییر پدیده ها در منابع آبی، خاکی و جوی کشور که بیشتر در معرض خطر هستند، با استفاده از تصاویر ماهواره ای موجود و بکارگیری فناوری سنجش از دور به طور منظم مورد بررسی و پایش قرار گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماهواره های نظارت بر جو و فضا به مدار رفت" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماهواره های نظارت بر جو و فضا به مدار رفت"، کلیک کنید.