لشکرکشی به سبک تیم ملی ایران برای فتح جام ملت های آسیا

لشکرکشی به سبک تیم ملی ایران برای فتح جام ملت های آسیا

آفتاب نیوز :

تیم ملی ایران در دیداری که کمترین کسی تصور می کرد اختتامیه ای جذاب و شیرین داشته باشد، ژاپن را با اقتدار کامل از سر راه برداشت. بردی تاریخ ساز برای فوتبال ایران که حتی ژاپنی ها را هم به شدت غافلگیر کرد. تیمی که 4 سال قبل مایه تحقیر و حیرت ما شده بود، بدجوری مقابل ایران طعم شکست را چشید.

حالا ایران در یکی قدمی فینال آسیا که همیشه یکی از آرزو های ما در 50 سال گذشته بود، قرار گرفته است. باورکردنی نیست؟ چرا این اتفاق رخ داده و تیم ملی سرانجام در جام ملت ها، یکی از قدرت های بلامنازع را شکست داده است. تیمی که ژاپن را از سر راهش بر می دارد، بی گمان اهداف بزرگی دارد.

همه می دانیم که کارشناسان به قدر کافی بابت دیدار با قطر به ملی پوشان هشدار داده اند و بدون شک مربیان و بازیکنان می دانند چقدر این بازی حساس است. قطر در حالت طبیعی و بر اساس آمار و شواهد موجود، تیمی در کلاس ایران نیست. ما فرسنگ ها با فوتبال قطر فاصله داریم، ستاره های بیشتری از این تیم داریم و در مقاطع حساس و مهم هم قطری ها را شکست داده ایم. قطر اگر ستاره ای به نام اکرم عفیف دارد، ایران تقریبا همه بازیکنانش ستاره هستند و تعدادی از آن ها در بهترین لیگ های اروپایی توپ می زنند.

این میزان برتری در قیاس با قطر البته در تورنمنت هایی به بزرگی و حساسیت جام ملت ها، نشانه پایان کار نیست. میزبان جام ملت ها هم حریفی از پیش شکست خورده نیست؛ اما هر چه به نیمه دوم دیدار با ژاپن فکر می کنیم و چهره جنگجوی ملی پوشان ایران را به یاد می آوریم، با خود می گوییم قطر آن حریفی نیست که بتواند بر آرزو های بزرگ ما خط بطلان بکشد و قطر آن تیمی نیست که ما را از رسیدن به فینال محروم کند. ما در یک قدمی حضور در فینال آسیا قرار داریم و به هیچ وجه نمی خواهیم این فرصت را بسوزانیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لشکرکشی به سبک تیم ملی ایران برای فتح جام ملت های آسیا" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لشکرکشی به سبک تیم ملی ایران برای فتح جام ملت های آسیا"، کلیک کنید.