قصه سیل در پیج جاده مسیولیت؛ کندوان همیشه حادثه دارد – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری زندگانی، گروه استان ها: حجم خسارت های جاده کندوان براثر بارندگی کوتاه مدت و رگباری در کوتاه مدت جبران نمی شود و خاطره رویایی ترین جاده ایران در شمال همیشه با غم و اندوه حاشیه نشینانش تازه است.

سیلابی که چندین خودرو را با خود برد و هنوز احتمال آنکه مفقودی یا تلفات داشته باشد، وجود دارد. اگرچه به گفته رضا اکبری معاون راهداری سازمان حمل ونقل جاده ای ایران تاکنون گزارشی از تلفات انسانی در آن تایید نشده است.

پنجشنبه شب برای حاشیه نشینان جاده کندوان به خوبی سپری نشد و کسبه های این محور پرتردد، ریشه مشکلات را ناشی از سهل انگاری و ترک فعل برخی دستگاه ها در زمینه لایروبی نکردن و بی توجهی به طرح های آبخیزداری بیان می کنند.

همچنین دستگاه های امدادی و اجرایی نیز توپ را به زمین یکدیگر می گذارند و یکی می گوید دیگری لایروبی نکرد و آن یکی هم می گوید اعتبار نداریم.

در این حادثه هفت خودرو از زیر آوار و سیلاب بیرون کشیده شد و هلال احمر با 12 اکیپ و سگ های تجسس هم به میدان آمد تا به نجات مفقودشدگان احتمالی بپردازد.

قصه سیل در پیج جاده مسیولیت؛ کندوان همیشه حادثه دارد

در عین حال مسوولان ملی نیز از پایتخت پیگیر ماجرای سیلاب جاده چالوس شدند و بر لزوم تسریع در امدادرسانی تاکید کردند.

پیگیری مسوولان ملی از وضعیت مناطق سیلزده

استاندار مازندران گفت: سرپرست ریاست جمهوری امروز در تماس تلفنی پیگیر آخرین وضعیت مناطق سیل زده جاده چالوس و روند امدادرسانی به سیل زدگان و بازگشایی این محور پرتردد شد.

یوسف نوری اظهار کرد: در تماس تلفنی که بعدازظهر امروز از سوی دکتر مخبر برای پیگیری آخرین وضعیت امدادرسانی به نقاط سیل زده جاده چالوس برقرار شد جزییات و گزارش حادثه و فرآیند امدادرسانی و بازگشایی مسیر به ایشان ارایه شد.

وی افزود: سرپرست ریاست جمهوری در این گفت وگوی تلفنی بر لزوم تسریع در امدادرسانی، برآورد خسارات و ارایه گزارش جامع و دقیق از میزان خسارات و تلفات و علل وقوع حادثه تاکید کرد که از صبح امروز همه این اقدامات آغاز شده و با جدیت و سرعت در حال انجام است.

نماینده عالی دولت در مازندران خاطرنشان کرد: دکتر مخبر بر بسیج شدن همه امکانات و توانمندی دستگاه های اجرایی مازندران و استان های همجوار برای کمک به سیل زدگان و آسیب دیدگان این حادثه نیز تاکید کرد که خوشبختانه این موضوع مد نظر ایشان در استان به خوبی انجام شده و تیم های امدادی از دستگاه های مختلف از نخستین ساعات امروز مشغول امدادرسانی و انجام عملیات فنی برای بازگشایی و بهسازی مسیر هستند.

نوری ضمن قدردانی از سرپرست ریاست جمهوری بابت پیگیری مستقیم روند امدادرسانی، گفت: پیگیری شخص اول دولت نشان دهنده جایگاه خدمت رسانی به مردم در دولت سیزدهم است و ما نیز با همکاران مان در استان تلاش می کنیم که به بهترین شکل این اولویت مهم دولت را به ویژه در شرایط بحرانی محقق کنیم.

جاده کندوان شامگاه جمعه با تلاش دستگاه های امدادی از سیلاب پاکسازی شد اما این مسیر همچنان به دلیل نبود ایمنی و احتمال بروز سیلابی دیگر بر روی کاربران جاده ای مسدود است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قصه سیل در پیج جاده مسیولیت؛ کندوان همیشه حادثه دارد – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قصه سیل در پیج جاده مسیولیت؛ کندوان همیشه حادثه دارد – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.