فدراسیون ها 100 درصد اعتبار را گرفتند/ 920 پروژه ورزشی افتتاح شد – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری زندگانی به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی در آیین دیدار نوروزی با کارکنان ستادی این وزارت خانه و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی ضمن تبریک سال نو و قبولی طاعات و عبادات گفت: خوشحالیم در سال جدید، خدمت همکاران عزیز هستیم و امیدوارم در این سال اتفاقات خوبی رقم بخورد.

او در ادامه ضمن تسلیت شهادت جمعی از مستشاران ایرانی در کنسول گری ایران در کشور سوریه بیان کرد: رژیم صهیونیستی جواب این کار را خواهد گرفت و مردم و جامعه ورزش و جوانان کشورمان با حضورشان در راهپیمایی روز قدس مشت محکمی بر دهان رژیم غاصب صهیونیست خواهند زد.

وزیر ورزش و جوانان با تشکر از زحمات و تلاش های همکاران این وزارت خانه در سال گذشته گفت: جا دارد از زحمات برادر عزیزم دکتر حمید سجادی تشکر کنم و امیدوارم هرکجا هستند، صحیح و سلامت باشند.

هاشمی در ادامه سخنانش توضیحاتی در خصوص عملکرد ورزش قهرمانی ایران در سال گذشته و نتایج ورزش کشور در میادین بین المللی ارایه کرد و گفت: خوشبختانه جامعه ورزش ما توانست حدود 1450 مدال در میادین بین المللی به دست بیاورد. همچنین در سال گذشته 920 پروژه ورزشی به مرحله افتتاح و بهره برداری رسید که امیدوارم بتوانیم این مساله را توسعه دهیم.

وی افزود: همچنین با همکاری شهرداری، ورزش محلات را توسعه دادیم و در ورزش روستایی نیز توانستیم در قالب جام پرچم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم. البته تا رسیدن به وضعیت مطلوب باید تلاش بیشتری داشته باشیم که بتوانیم در همه حوزه های ورزشی اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

او با اعلام اینکه در سال گذشته اعتبارات لازم برای فدراسیون های ورزشی در نظر گرفته شد، خاطرنشان کرد: برای اولین بار علی رغم کمبود منابع، توانستیم 100 درصد اعتبارات لازم را برای فدراسیون ها صورت دهیم و مسایل مالی و بودجه ای لازم را به طور کامل پوشش دهیم.

در ادامه وزیر ورزش و جوانان با اشاره به جلسه شورای عالی ورزش اظهار کرد: در سال گذشته، جلسه شورای عالی ورزش با حضور رییس جمهور برگزار شد. باید 8 مصوبه ی این شورا را عملیاتی کنیم که اولین موضوع، بحث پروژه های نیمه تمام است. حدود 3 هزار و 428 پروژه نیمه تمام در ابتدای کار شناسایی شد و نزدیک به 600 پروژه پس از جلسه شورای عالی ورزش تکمیل شد و تا زمانی که بحث آمایش سرزمین انجام نشود، پروژه جدیدی آغاز نمی شود.

در ادامه هاشمی با اشاره به پروژه های نیمه تمام ورزشی بیان کرد: بخش اعظم این پروژه ها به اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 برمی گردد و بسیاری از این پروژه ها به خاطر فشارهای سیاسی صورت گرفت که امیدوارم همه پروژه ها تا 2 سال آینده به مرحله بهره برداری برسد. باید در چرخه خدمت گذاری، پیشکسوتان ورزش و بخش خصوصی حضور فعال و موثری داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش بحث آمایش سرزمین و تاکید رییس جمهور به عملیاتی کردن این طرح گفت: در حال حاضر دنیا بر اساس آمایش سرزمین جلو می رود و اگر قرار است فضای ورزشی احداث شود باید بر اساس استعدادهای آن منطقه صورت بگیرد که رییس جمهور دستور داده اند که این طرح به سرعت اجرایی شود و کارهایش با برنامه ریزی در حال انجام است.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص برنامه ملی پیشرفت ورزش کشور افزود: اکنون 9 دستگاه مختلف در بخش ورزش از دولت بودجه می گیرند و باید یک هم افزایی خوبی میان این دستگاه ها صورت گیرد. برنامه ملی پیشرفت ورزش کشور، برنامه ای است که هدفش در کنار هم قرار دادن دستگاه هاست و قصد داریم از سلیقه ای عمل کردن مدیران ورزشی در سطح کشور جلوگیری کنیم.

هاشمی در خصوص لزوم انضباط مالی در بدنه جامعه ورزش کشور گفت: منابع مالی ما بسیار محدود است و باید بهترین استفاده را از منابع داشته باشیم به عنوان مثال قرار است برای فدراسیون ها برنامه مالی و تفاهم نامه ای در این خصوص نظر بگیریم و در راستای هزینه های صورت گرفته مسیر مشخصی را در پیش بگیریم.

همچنین وزیر ورزش و جوانان در خصوص افزایش بعد نظارتی افزود: تقویت بعد نظارتی یکی از برنامه های اساسی ما است و بخشی از این نظارت توسط خود مردم انجام می شود و به این خاطر سامانه سوت زنی را پیش گرفتیم و این می تواند به بعد نظارتی ما کمک کند.

وی با اشاره به بودجه های در نظر گرفته شده مجموعه ورزش و جوانان برای فدراسیون های ورزشی و ورزش استان ها گفت: قرار است در مجموع نزدیک به 2 هزار میلیارد تومان به فدراسیون ها داده شود و بیشتر از این رقم هم برای ورزش استان ها در نظر گرفته شده که این مقدار در سال های گذشته وجود نداشت و در سال جدید اتفاق افتاد.

او در ادامه خطاب به همکاران در وزارت ورزش و جوانان گفت: همه این فعالیت ها زمانی می تواند تحقق پیدا کند که ما همدل باشیم و به درستی که تلاش شما اتفاقات بهتری رقم خواهد خورد.

بر اساس این گزارش، وزیر ورزش و جوانان در این مراسم ضمن دعوت جامعه ورزش و جوانان به شرکت در راهپیمایی روز قدس از حافظان قرآن و خانواده های دارای 4 و 5 فرزند وزارتخانه تقدیر کرد.

در ادامه نیز فرهاد نیکو خصال سرپرست اداره پشتیبانی وزارتخانه ضمن تبریک سال نو اعلام کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته قرار شده استخرها و اماکن ورزشی استان تهران و البرز در اختیار کارکنان قرار گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فدراسیون ها 100 درصد اعتبار را گرفتند/ 920 پروژه ورزشی افتتاح شد – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فدراسیون ها 100 درصد اعتبار را گرفتند/ 920 پروژه ورزشی افتتاح شد – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.