عملیات معاینات پزشکی حج تمتع 1403 در کردستان آغاز شد – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

پیام جلالی در گفت وگو با خبرنگار زندگانی با اشاره به آغاز روند انجام معاینات پزشکی زایران، اظهار کرد: طی برنامه ریزی انجام شده از سوی سازمان پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر کشور، متقاضیان حج تمتع قبل از اعزام باید معاینات پزشکی را انجام داده واستطاعت جسمی ایشان توسط پزشکان معین تایید شود و سپس اقدامات سفر را انجام دهند.

وی افزود: معاینات پزشکی قبل از اعزام حجاج برای یک هزار و 200 زایر حج تمتع در محل جمعیت هلال احمر کردستان واقع در خیابان اکباتان آغاز شده که روزانه در دو نوبت صبح و عصر با حضور پزشکان مجرب و با سابقه در سنندج و شهرستان ها انجام می شود و در ادامه معاینات، واکسیناسیون حجاج هم صورت می گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان اظهار کرد: در صورت احراز استطاعت و تایید توانایی جسمانی و روانی متقاضیان، اسامی آنان در سامانه ثبت معاینات ثبت می شود تا زایران بتوانند در ادامه ثبت نام قطعی، حج 1403 را انجام دهند.

جلالی در ادامه با اشاره به نکات مهمی که ضروری است زایران در مراسم حج رعایت کنند، ادامه داد: زایران در مراسم حج باید برنامه های سفر را جدی و براساس برنامه ریزی های صورت گرفته عمل کنند و مهم است در جلسات آموزشی کاروان شرکت کرده و معاینات پزشکی قبل از سفر را با دقت انجام دهند.

وی اضافه کرد: همچنین باید پرونده سلامت تشکیل داده و از پزشک کاروان درخواست کنند که تمامی بیماری ها را به صورت کامل در پرونده پزشکی درج کنند. این اقدام برای دسترسی سریع پزشکان به پرونده الکترونیکی ضرورت دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عملیات معاینات پزشکی حج تمتع 1403 در کردستان آغاز شد – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عملیات معاینات پزشکی حج تمتع 1403 در کردستان آغاز شد – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.