طلای جهانی در مسیر صعود و دلار در مسیر نزول

طلای جهانی در مسیر صعود و دلار در مسیر نزول

آفتاب‌‌نیوز :

هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۳۵۹ دلار و ۷۳ سنت رسید و در هفته بیش از یک درصد افزایش یافت. قیمت طلای آمریکا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۳۶۶ دلار و ۱۰ سنت رسید.

دلار آمریکا در مسیر کاهش هفتگی قرار داشت و شمش با قیمت دلار را برای خریدارانی که ارزهای دیگر دارند جذاب‌تر کرد.

تیم واتر، تحلیلگر ارشد بازار KCM Trade گفت طلا هفته پرباری را پشت سر گذاشته است و این فلز گران‌بها ذینفع برخی از داده‌های کلان ضعیف‌تر ایالات‌متحده بوده است.

داده های اقتصادی روز چهارشنبه، از جمله خدمات ضعیف و گزارش های اشتغال، به کندی اقتصاد ایالات‌متحده اشاره کرد.

واتر اظهار کرد که طلا در حالت تثبیت بالاتر از ۲۳۰۰ دلار بوده است که به محض اینکه به سمت نرخ بهره پایین حرکت کنیم، نویدبخش افزایش بیشتر قیمت است.

بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، معامله گران در حال حاضر با احتمال ۷۳ درصد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه سپتامبر قیمت گذاری می‌کنند. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

رویترز گزارش کرد که در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۳۰.۵۳ دلار آمریکا رسید و به بهترین هفته خود از ۱۷ مه رسید. پلاتین با ۰.۳ درصد کاهش به ۹۹۹ دلار و ۸۶ سنت رسید. پالادیوم با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۰۲۱ دلار و ۷۵ سنت رسید و برای سومین افزایش هفتگی متوالی پیش رفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طلای جهانی در مسیر صعود و دلار در مسیر نزول" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طلای جهانی در مسیر صعود و دلار در مسیر نزول"، کلیک کنید.