ضرورت حفظ کرامت جامعه پزشکی/ رسیدگی به وضعیت دستیاران

رییس سازمان بازرسی تاکید کرد؛

ضرورت حفظ کرامت جامعه پزشکی رسیدگی به وضعیت دستیاران

رییس سازمان بازرسی کل کشور بر حفظ کرامت جامعه پزشکی و پاسداشت نیروی انسانی در حوزه سلامت تاکید کرد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری زندگانی، جلسه بررسی و پیگیری مسایل و مشکلات جامعه پزشکی با حضور رییس کل سازمان نظام پزشکی و رییس سازمان بازرسی کل کشور، روز دوشنبه 10 اردیبهشت 1403 در سالن کنفرانس سازمان نظام پزشکی برگزار شد.

در این جلسه، ذبیح الله خداییان رییس سازمان بازرسی کل کشور، ضمن اشاره به جایگاه مهم جامعه پزشکی در حفظ سلامت جامعه و خدمت به مردم، بر حفظ کرامت جامعه پزشکی و پاسداشت نیروی انسانی در حوزه سلامت تاکید کرد.

وی با اشاره به وضعیت دستیاران رشته های تخصصی و متخصصین طرحی ضریب K، گفت: جامعه پزشکی کشور جزو قشرهای تخصصی مرجع و خدمتگذار کشور است که لازم است ضمن رعایت اخلاق پزشکی و حرفه ای و ارتقای توان علمی خود، همچنان در منطقه و دنیا افتخار آفرین باشد.

خداییان افزود: رسیدگی به وضع دستیاران رشته های تخصصی و متخصصین طرحی ضریب K باید از اولویت های حوزه بهداشت و درمان کشور باشد.

وی همچنین نسبت به پیگیری جدی مطالب مطرح شده توسط رییس کل سازمان نظام پزشکی تاکید کرد.

در ادامه این جلسه، محمد رییس زاده رییس کل سازمان نظام پزشکی ایران، ضمن ارایه گزارشی از وضعیت جامعه پزشکی و چالش های پیش روی آن در آینده، وضعیت نیروهای تخصصی و طرحی را تشریح کرد و خواستار رسیدگی به نارسایی های مرتبط با این حوزه به ویژه در زمینه اقتصاد سلامت، زیرساخت های تامین و آموزش نیروی تخصصی برای کشور به خصوص شرایط رزیدنتی و نیروهای طرحی شد.

وی همچنین نسبت به پیگیری ویژه پرونده های اخیر و نیز برخی برخوردهای صورت گرفته با اعضای جامعه پزشکی در برخی استان ها و مطب ها تاکید کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ضرورت حفظ کرامت جامعه پزشکی/ رسیدگی به وضعیت دستیاران" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ضرورت حفظ کرامت جامعه پزشکی/ رسیدگی به وضعیت دستیاران"، کلیک کنید.