شورای حل اختلاف مانند سپر دفاعی در قوه قضاییه عمل می کند

شورای حل اختلاف مانند سپر دفاعی در قوه قضاییه عمل می کند

زندگانی/سیستان و بلوچستان رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: شورای حل اختلاف مانند سپر دفاعی در قوه قضابیه عمل می کند و علاوه بر کاهش ورودی پرونده های قضایی به کاهش اختلاف هم کمک می کند.

حجت الاسلام والمسلمین علی موحدی راد شامگاه سه شنبه در حاشیه بازدید از شورای حل اختلاف شهرستان میرجاوه ضمن دیدار با ریش سفیدان و معتمدان و اعضای شورای حل اختلاف گفت: استفاده از ظرفیت های مردمی بویژه در استان سیستان و بلوچستان که از نعمت وجود ریش سفیدان و بزرگان طوایف برخوردار است برای اجتماعی کردن خدمات قضایی، مزیتی است که قوه قضاییه می تواند برای کاهش ورودی پرونده ها به دادگاه ها استفاده کند.

وی افزود: شورای حل اختلاف مانند سپر دفاعی در قوه قضاییه عمل می کند و علاوه بر کاهش ورودی پرونده های قضایی به کاهش اختلاف هم کمک می کند در نتیجه از تشکیل پرونده های قضایی در محاکم جلوگیری می شود.

رییس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر این که نقش صلح و سازش در احقاق حق و پیشگیری از اطاله دادرسی بسیار پر اهمیت است، افزود: نهاد شورای حل اختلاف برای کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی تشکیل شده است و باید در بلند مدت تلاش کند با ترویج فرهنگ تکیه بر سرمایه اجتماعی معتمدان محلی و ریش سفیدان؛ ورودی پرونده به خود این نهاد هم کاهش یابد.

حجت الاسلام والمسلمین موحدی راد به همراه معاونان خود از حوزه قضایی شهرستان میرجاوه، شورای حل اختلاف، پایانه مرزی، انبارهای گمرک و منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان بازدید کرد.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شورای حل اختلاف مانند سپر دفاعی در قوه قضاییه عمل می کند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شورای حل اختلاف مانند سپر دفاعی در قوه قضاییه عمل می کند"، کلیک کنید.