شهید آیت الله رییسی خادم الرضا و خادم مردم بود – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

شهید آیت الله رییسی خادم الرضا و خادم مردم بود - خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار زندگانی، حجت السلام حسن مصلح، شامگاه پنجشنبه در مراسم گرامیداشت سوم خرداد سالروز عملیات بیت المقدس و آزادسازی فتح خرمشهر و شهدای خدمت، ضمن تسلیت شهادت شهید آیت الله رییسی و همراهان اظهار داشت: آیت الله سید ابراهیم رییسی خادم الرضا (ع) و هشتمین رییس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه 30 اردیبهشت 1403 در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام ریوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد..

مصلح افزود: حجت الاسلام آل هاشم، نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رییس جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رییس جمهور بودند.

امام جمعه دشتستان اظهار داشت: شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی سید محرومان و رییس جمهوری خستگی ناپذیر، مجاهد، عالم، پرتلاش و بسیار ارزشمند بود که در راه خدمت به مردم نیز به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

مصلح افزود: آیت الله رییسی پرچمدار جبهه جهاد و تلاش و کوشش بود.

مصلح ابراز داشت: شهید رییسی خدمت خستگی ناپذیر به مردم را افتخار خود می دانست و خود را وقف خدمت صادقانه به کشور و ملت کرده بود

مصلح افزود: رییسی دوست سردار دل ها بود، سردار دل ها که تمام زندگی خودش را وقف انقلاب کرده بود و سردار دل ها همیشه متوسل به حضرت زهرا سلام الله علیها بودن یعنی زهرایی بودن و ایام فاطمیه همیشه مراسم باشکوه برگزار می کردند و شهید رییسی هم امام رضایی بودن یعنی خادم الرضا بودند و سردار دل ها ایام شهادت حضرت زهرا شهید شدن و خادم الرضا هم در ایام تولد امام ریوف به شهادت رسیدند.

امام جمعه دشتستان افزود: شهید حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز یک انسان پرتلاش، با دانش و مسلط به مسایل مربوط به حوزه وزارت امور خارجه و مرد دیپلماسی میدانی بود.

مصلح ابراز داشت: سردار شهید سید مهدی موسوی از انسان های مخلص، شجاع و شهید رحمتی استانداری جوان، پرتلاش و خوشنام، آیت الله آل هاشم که سال ها نیز در ارتش خدمت کرده بود یک روحانی مورد احترام مردم آذربایجان بود.

مصلح اظهار داشت: خلبان شهید مصطفوی از دیگر شهدای حادثه سقوط بالگرد که خود نیز برادر شهید بود، از نظر تعهد، تخصص و مهارت، یک الگو بود که در زمان تشییع پیکر برادر شهیدش، یک قبر در کنار آن شهید برای خود در نظر گرفته که در همان جا آرام خواهد گرفت.

مصلح گفت: خلبان شهید دریا نوش انسانی پاک، با ایمان، متعهد و متخصص بود و شهید قدیمی نیز در مسایل فنی پروازی نیز فردی دارای تخصص و دانش بود.

امام جمعه دشتستان، ضمن گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: عملیات بیت المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد از ویژگی های منحصر به فردی از جمله وسعت منطقه عملیاتی، عبور از رودخانه و مدت زمان انجام عملیات و مداومت آن برخوردار بود.

مصلح افزود: در این عملیات، نیروی هوایی ما از شب تا صبح 6 هزار نفر را برای تجدید نیرو از مشهد به اهواز منتقل کردند و چنانچه این اتفاق نمی افتاد در مرحله چهارم محاصره خرمشهر دچار مشکل می شدیم.

وی ادامه داد: در این عملیات، رزمندگان ما موفق شدند که 16 هزار نفر از نیروهای دشمن را کشته و 19 هزار نفر را دستگیر کرده و علاوه بر این تعداد قابل توجهی ادوات و تجهیزات نظامی به غنیمت بگیرند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهید آیت الله رییسی خادم الرضا و خادم مردم بود – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهید آیت الله رییسی خادم الرضا و خادم مردم بود – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.