شرایط بهره مندی مشمولان از تسهیلات طرح مهارت آموزی – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

شرایط بهره مندی مشمولان از تسهیلات طرح مهارت آموزی - خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری زندگانی، سردار موسی کمالی در خصوص ضرورت اجرای طرح مهارت آموزی سربازان اظهار کرد: با توجه به تاکیدات فرمانده معظم کل قوا بر تربیت و آموزش سربازان در دوران سربازی و رفع معضل بیکاری و دغدغه اشتغال جوانانی که برای دفاع از تمامیت ارضی کشور در نیروهای مسلح خدمت می کنند، از اوایل سال 96 قرارگاه مهارت آموزی تشکیل و به فعالیت خود ادامه داد.

وی گفت: برای ترویج فرهنگ مهارت آموزی در جامعه، 12 مشوق از جمله یک ماه کسر خدمت سربازی، یک ماه مرخصی تشویقی، 6 ماه تعویق اعزام به خدمت، اعطا درجه، بخشش اضافه خدمت، بکارگیری به عنوان مربی و کمک مربی و اولویت استخدام در نیروهای مسلح، برای سربازان دارای مهارت در نظر گرفته شده است.

سردار کمالی بیان داشت: افرادی که قبل از سربازی دوره های مهارت آموزی را طی کرده و موفق به کسب گواهی شوند، می بایست برای بهره مندی از مشوق های فوق تا 2 ماه قبل از تاریخ اعزام به خدمت در سامانه سخا ثبت نام تا از امتیازات پیش بینی شده برخوردار شوند.

مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح، با اشاره به اینکه گذراندن حداقل 80 ساعت مهارت و فارغ التحصیلان دانشگاهی در صورتیکه 240 امتیاز بواسطه کسب مهارت های مرتبط با رشته، واحد عملی، کار آزمایشگاهی، تدریس در رشته تحصیلی و… را کسب کنند، می توانند از مشوق های فوق برخوردار شوند، گفت: طرح مهارت آموزی جزو ماموریت های نیروهای مسلح است که همه سربازان نیروهای مسلح یک مهارت تخصصی و 5 مهارت عمومی از جمله مهارت کسب وکار، سبک زندگی و… را کسب خواهند کرد.

این مقام مسوول در ادامه تصریح کرد: تاکنون بیش از 20 هزار نفر سرباز بعد از ترخیص از خدمت از تسهیلات وام مهارت آموزی بهره مند شده اند.

سردار کمالی در پایان افزود: امیدواریم با تلاش گسترده دستگاه های متولی امر مهارت آموزی در سطح سازمان های نیروهای مسلح و دستگاه های دولتی بتوانیم همه کارکنان وظیفه را تحت پوشش مهارت آموزی قرار دهیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرایط بهره مندی مشمولان از تسهیلات طرح مهارت آموزی – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرایط بهره مندی مشمولان از تسهیلات طرح مهارت آموزی – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.