ساخت 5 شهرک جدید در محدوده تهران به تثبیت رسید

ساخت 5 شهرک جدید در محدوده تهران به تثبیت رسید

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: ساخت 5 شهرک جدید در محدوده تهران در مراحل مختلف به تثبیت رسیده است که در صورت تصویب به مرحله اجرا می رسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری زندگانی، ارسلان مالکی گفت : با وجود اینکه  موجودی زمین برای احداث مسکن تقریبا صفر بود ، در دولت سیزدهم با اقدامات و برنامه ریزی های کارشناسی شده اقدامات لازم برای تامین زمین و تهیه مسکن برای اقشار مختلف مردم به طور جدی پیگیری می شود.

معاون وزیر راه ادامه داد: زمینی که برای ساخت مسکن باید در محدوده شهرها باشد و طرح نهضت ملی با توجه به این نیاز و با توجه به محدوده های قانونی از اراضی دولتی واقع در حریم شهری و مشارکت با بخش خصوصی 45هزار هکتار زمین در محدوده شهرهای فعلی در اختیار طرح مسکن ملی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: توجه ویژه به شهرک سازی عموما در خارج و محدوده شهرها است. از این رو شناسایی 60 نقطه و شهرک به تصویب رسیده است و در برخی از این شهرک های پیش بینی شده، کار ساخت و ساز مسکن آغاز شده است.

مالکی با اشاره به اینکه این طرح در مقایسه با سایر طرح های مسکنی دوره های قبل گفت: افزایش ساخت و ساز مسکن و بیشترین تعاملات بین دستگاهی در دولت سیزدهم کلید خورده است.

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن  گفت: اجازه ساخت و ساز و صدور پروانه ساخت مسکن  یکی از اقداماتی است که برای ساخت مسکن ملی باید اجرایی می شد که در این دوره بیش از 1500 پروانه ساخت مسکن صادر شده است و همه اراضی که برای مسکن در نظر گرفته شده و الحاق شده به مرحله اجرا رسیده است.

معاون وزیر راه گفت: تامین مسکن هنرمندان، فرهنگیان، کارگری و سایر اقشار مردم از دغدغه اصلی سازمان ملی زمین و مسکن است.

مالکی تاکید کرد: سازمان ملی زمین و مسکن به دنبال راهکار های لازم جهت  تسریع در تهیه مسکن همه اقشار مردم است.

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: تثبیت شهرک ها و تامین مسکن یکی از برنامه های اصلی این سازمان است، اما ساخت و نحوه ساخت آن با توجه به مشارکت سایر ارگان ها به تصویب و اجرا خواهد رسید.

این مقام مسیول در وزارت راه با اشاره به اهمیت شهر تهران گفت: 5 شهرک جدید در محدوده  تهران در مراحل مختلف تثبیت شده است که در آینده اعلام و مراحل ساخت آن اجرا می شود.

 

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت 5 شهرک جدید در محدوده تهران به تثبیت رسید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت 5 شهرک جدید در محدوده تهران به تثبیت رسید"، کلیک کنید.