زمان ثبت نام پایه های هفتم و دهم مدارس اعلام شد

زمان ثبت نام پایه های هفتم و دهم مدارس اعلام شد

به گزارش زندگانی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که ثبت نام دانش آموزان پایه هفتم از اول تیر و ثبت نام دانش آموزان پایه دهم در مدارس از نیمه تیرماه آغاز می شود.

محمد مهدی کاظمی در گفت وگو با ایرنا درباره زمان و چگونگی ثبت نام دانش آموزان اظهار کرد: فرآیند ثبت نام دانش آموزان در مدارس هر ساله در قالب پروژه زندگانی انجام می شود که امسال نیز با برنامه ریزی های انجام شده این روند برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی از 19 اردیبهشت ماه آغاز شده و از یکم تیرماه نیز فرآیند ثبت نام دانش آموزان پایه هفتم متوسطه اول را خواهیم داشت.

وی افزود: دانش آموزان میان پایه، هم پس از اعلام نتایج امتحانات نهایی می توانند نسبت به ثبت نام خود در همان مدرسه یا مدرسه دیگری اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فرآیند ثبت نام به صورت حضوری و اینترنتی انجام می شود، گفت: ثبت نام دانش آموزان پایه دهم با توجه به دریافت سوابق تحصیلی و انجام فرآیند هدایت تحصیلی در نیمه تیرماه انجام می شود.

فرآیند ثبت نام به صورت حضوری و اینترنتی انجام می شود، ثبت نام دانش آموزان پایه دهم با توجه به دریافت سوابق تحصیلی و انجام فرآیند هدایت تحصیلی در نیمه تیر انجام می شود

کاظمی یادآورشد: ثبت نام دانش آموزان مدارس خاص هم پس از اعلام نتایج آزمون سمپاد و نمونه دولتی آغاز خواهد شد.

عدالت هدف محدوده بندی مدارس است

وی همچنین درباره محدوده بندی مدارس توضیح داد: یکی از اهداف محدوده بندی بحث عدالت است از این منظر که دانش آموزان هر منطقه از برخی مدارس که دارای ویژگی های خاص تری هستند، بهره مند شوند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش یادآورشد: از قابلیت های ویژه این است که محدودیت جغرافیایی را ملاک عمل ثبت نام دانش آموزان قرار دهیم.

هنرستان و مدارس خاص، محدوده جغرافیایی ندارند

کاظمی عنوان کرد: مدارس خاص تابع قوانین و مقررات هستند و آیین نامه مربوطه که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی برای مدارس سمپاد و نمونه دولتی است، تابع قانون شورای عالی آموزش و پرورش بوده و دانش آموزان باید طبق ضوابط تعریف شده در آزمون شرکت کنند و این مدارس محدوده جغرافیایی ندارند و در صورت قبولی ثبت نام آنها انجام می شود.

وی درباره محدوده بندی هنرستان ها، خاطرنشان کرد: هنرستان ها با توجه به محدودیت رشته ها محدوده جغرافیایی ندارند و دانش آموزان می توانند در هر هنرستانی ثبت نام کنند.

والدین در صورت اشتباه در محدوده بندی چه اقداماتی انجام دهند؟

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که در صورت اشتباه در محدوده بندی، والدین برای ثبت نام چه اقداماتی باید انجام دهند، گفت: محدوده بندی براساس نشانی از طریق سامانه مربوط به وزارت راه و شهرسازی و سامانه آموزش و پرورش مشخص می شود که باهم ارتباط دارد و براین اساس شناسایی و محدوده مشخص می شود اگر فردی اطلاعات منزل را به درستی ثبت نکرده باشد، باید نسبت به اصلاح نشانی منزل در سامانه مربوطه اقدام کند.

کاظمی عنوان کرد: مشکلی از بابت شناسایی محدوده دقیق جغرافیایی وجود ندارد و والدین در صورت بروز هر مشکل می توانند با ارایه مستندات نسبت به ثبت نام در مدرسه محدوده جغرافیایی خود اقدام کنند.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زمان ثبت نام پایه های هفتم و دهم مدارس اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زمان ثبت نام پایه های هفتم و دهم مدارس اعلام شد"، کلیک کنید.