روزهای هیجانی و پرشور انتخابات در مازندران – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری زندگانی، گروه استان ها – سمیه اسماعیل زاده: دوباره تمام شهر را شور انتخاباتی فرا گرفته است، ستادهای انتخاباتی در خیابان های نزدیک به میدان اصلی شهر برپا شده، جایگاه بنرهای تبلیغاتی شهر را بیشتر بنرهای انتخاباتی و عکس کاندیداها پر کرده است.

حوزه انتخابیه شهرستان های قایمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی تنها حوزه انتخابیه در استان مازندران است که به دور دوم انتخابات کشیده شده و چهار کاندیدا برای کسب دو کرسی نمایندگی این حوزه انتخابیه با هم رقابت می کنند.

اینجا شهر زیراب است و غروب که می شود، همچون دیگر شهرهای حوزه انتخابیه، ستادها حال و هوای دیگری پیدا می کنند؛ یکی صدای سخنرانی کاندیدایش را از اکوهای داخل و بیرون ستاد پخش می کند و دیگری ترانه «وطنم ای شکوه پا برجا …» و آن دیگری ترانه «مثل سیاوش تنها بگذر از این طوفان ها …» و…

صندلی های داخل ستاد که پر شود، بیرون ستادها در پیاده روها هم صندلی چیده می شود و افراد با هم به حرف و مبادله اطلاعات انتخاباتی می پردازند؛ اینکه چه کسی بهتر است و چه کسی شانس بیشتری در رقابت دارد و اگر آشنایی در حال عبور از پیاده رو باشد، با او درباره کاندیدای مورد نظر خود حرف می زنند؛ ویژگی های خوب و توان مدیریتی اش را بیان می کنند و به او می گویند که در روز رای گیری، این کاندیدا را فراموش نکند.

زیراب شهر کوچکی است و افراد کم وبیش همدیگر را می شناسند؛ به سمت هر ستادی که می روم، آشنایی از درون ستاد، مرا به داخل ستاد کاندیدای مورد نظرش دعوت می کند و در هر ستادی مکث می کنم و حرف های طرفدارها را می شنوم؛ در یک ستاد با یک آشنا از اثربخشی نقش کاندیداها درباره بهبود وضعیت شهر صحبت می کنم و این گونه در هر ستادی دقایقی می نشینم و می شنوم؛ چرا که تنها آشنا بودن با طرفدارها ملاک انتخاب نیست؛ بلکه این شناخت از توانایی، مهارت و قابلیت های کاندیدا است که در نهایت فرد را به جمع بندی نهایی و درست می رساند.

روزهای هیجانی و پرشور انتخابات در مازندران

همچون من، عده ای انفرادی یا با هم جمع شده و از این ستاد به آن ستاد می روند و حرف همه را می شنوند تا در نهایت بتوانند تصمیم درستی بگیرند و فرد اصلح را راهی کرسی نمایندگی مجلس خود کنند. یکی از همین افراد، خانم امیری است، در چندین دوره انتخابات مشارکت داشته است و می گوید: امسال نیز در این دوره که در روز جمعه، بیست و یکم اردیبهشت ماه برگزار می شود نیز شرکت می کنم.

دلیل این مشارکت را اهمیت نقش خود به عنوان یک رای دهنده در تعیین سرنوشت کشورش می داند

دلیل این مشارکت را اهمیت نقش خود به عنوان یک رای دهنده در تعیین سرنوشت کشورش می داند و توضیح می دهد: ما سعی می کنیم تا بین خوب و خوب تر، کاندیدای خوب تر را انتخاب کنیم و باید کسی به عنوان اصلح به مجلس برود که از حقوق هموطنان و همشهریانش بتواند دفاع کند؛ پس چه بهتر که همه ما حضور پرشوری داشته باشیم و به دشمنانمان نیز بفهمانیم که ما هیچ وقت صحنه را خالی نمی کنیم، همیشه پشت رهبری و کسانی که انتخاب کرده ایم، هستیم.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس را مردم انتخاب می کنند، می گوید: پس باید پشتشان باشیم و از آنها مطالبه گری کنیم و بخواهیم که برای آبادانی شهر و کشورشان زحمت بکشند.

این شهروند زیرابی با بیان اینکه انتظارم از نماینده مجلس این است که تنها برای شخص یا اشخاص خاصی کار نکنند، بلکه برای عموم ملت بویژه قشر مستضعف و ضعیف جامعه اثرگذار باشند، می افزاید: برای معیشت و بویژه اشتغال جوانان کاری کنند، جوانان ما بخاطر بیکاری سرگردان هستند و متاسفانه این مساله موجب تزلزل ایمانشان شده و باید به آنها فرصت دهند؛ از همه نمایندگان نه فقط نماینده ای که در این شهر انتخاب می شود بلکه از تمام نمایندگان کشور می خواهم که به داد جوانان برسند تا به سمت انحرافات نروند و در مسیر درست قرار بگیرند و البته ما نیز باید جوانانمان را یاری کنیم.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی برخی از خانواده ها که گاه حتی توان تامین ضروریات زندگی خود را ندارند، می گوید: امیدوارم که نمایندگانی که این دوره وارد مجلس می شوند، به درد جامعه، ملت و جوانان ما برسند و مشکلاتمان حل شود.

می خواهم در انتخابات شرکت کنم چون حق مسلم ما است و باید رای بدهیم، باید در صحنه باشیم

مهدی مرادی کارگر معدن زغال سنگ است و در نزدیکی ستاد یکی از کاندیداها نشسته است، تصمیمش را گرفته که به چه کسی رای دهد؛ به همان کسی که در دور اول رای داده، این بار نیز به او رای می دهد و رای دادن را حق خود می داند و می گوید: می خواهم در انتخابات شرکت کنم چون حق مسلم ما است و باید رای بدهیم، باید در صحنه باشیم و در انتخابات شرکت کنیم و وظیفه ما است که رای بدهیم. درباره انتظارش از نماینده مجلس می گوید: من کارگر معدن زغال سنگ هستم و اولین انتظارم این است که قانونی برای حمایت و معیشت ما کارگران باشد، حقوق ما برای یک رفاه حداقلی بسیار کم است و با این شرایط اقتصادی، پیشبرد زندگی برایمان سخت شده و حقوقمان کفاف زندگی را نمی دهد.

این شهروند سوادکوهی حرف هایش را اینگونه ادامه می دهد: من در تونل کار می کنم و ماهی ده میلیون حقوق می گیرم اما باید چهار میلیون اجاره بدهم و امیدوارم برای مسکن ما کاری بشود.

حجت الاسلام حسن اسدی مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه سوادکوه نیز در گفت وگو با خبرنگار با تاکید بر مشارکت حداکثری و با اشاره به سخن رهبری مبنی بر اینکه مشارکت ضعیف موجب مجلس ضعیف است، می افزاید: نماینده ای که پشتوانه مردمی نداشته باشد، نمی تواند قانون قوی وضع کند.

روزهای هیجانی و پرشور انتخابات در مازندران

انتخابات پایه تحول و راه حل مشکلات کشور است

اسدی با اشاره به سخنان امامین انقلاب، انتخابات را پایه تحول و راه حل مشکلات کشور و عامل جلوگیری از دیکتاتوری و هرج و مرج برمی شمارد و می افزاید: دلسرد کردن مردم از انتخابات به ضرر مردم است و کاندیداها نیز در نظر داشته باشند که نباید کارها و اقدامات انجام شده در طی این سال ها را ندید گرفت و مردم را دلسرد کرد؛ البته مردم ما شایسته بهترین ها هستند و آنچه تا کنون انجام شده، کم است.

وی با اشاره به سخنان امامین انقلاب در رابطه با کاندیدای تراز انقلاب بر لزوم رعایت اخلاق اسلامی و انسانی در تبلیغات و عدم تخریب و توهین کاندیدای مقابل تاکید کرد و با بیان اینکه هدف از انتخابات در نهایت حفظ اسلام است، می گوید: اما هدف مقدس استفاده از هر وسیله ای را توجیه نمی کند و کاندیداها باید این امر را در نظر داشته باشند و رعایت این اصل یک معیار است؛ چراکه کاندیدایی که قرار است در مجلس اسلامی بنشیند اگر مقدمات اسلامی بودن را زیر سوال ببرد، چگونه می تواند برای اسلام کاری کند.

حجت الاسلام اسدی با اشاره به سخن امام راحل مبنی بر اینکه همه در پیشگاه خداوند، ملت و نسل های آتی مسوول هستیم، گفت: این انقلاب به برکت خون بیش از 200 هزار شهید دوران دفاع مقدس، شهدای امنیت، شهدای سلامت و شهدای مدافع حرم به اینجا و به دست ما رسیده است و اکنون تنها وظیفه ما این است که فرد درست را به مجلس بفرستیم.

این مسوول با بیان اینکه مردم تا کنون نشان دادند که پای کار انقلاب هستند و می دانند باید چه کنند، خاطرنشان کرد: دشمن برای نابودی این انقلاب بسیار تلاش کرد؛ هر کشوری اگر با این حجم از جنگ، تحریم و حاشیه ها روبرو می شد، از هم می پاشید اما مردم ما استقامت و این انقلاب را حفظ کردند.

به گزارش زندگانی، در دور اول انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مردم شهرستان سوادکوه مشارکت چهل درصدی داشته اند و برای دور دوم این انتخابات، در روز جمعه 21 اردیبهشت ماه، در این شهرستان 59 صندوق اخذ رای آماده شده که به بیان غلامی، فرماندار این شهرستان این صندوق ها الکترونیک بوده و انتخابات در این شهرستان به صورت الکترونیک برگزار می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روزهای هیجانی و پرشور انتخابات در مازندران – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روزهای هیجانی و پرشور انتخابات در مازندران – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.