دیوار بتنی حاشیه جاده خرم آباد پلدختر احداث می شود

به گزارش زندگانی لرستان، با پیگیری و درخواست مهندس شیروانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان لرستان ، مهندس رضا اکبری معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به استان سفر کرد و از بیش از 10 نقطه محور خرم آباد_پلدختر که در اثر ریزش کوه و آبشستگی در بارش های روز های گذشته آسیب دیده بودند؛ بازدید کرد.

اکبری معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در این بازدید اظهار داشت: در اثر بارندگی های شدید چند روز گذشته در محور قدیم خرم آباد_پلدختر باعث آبشستگی، ریزش سنگ و ورود گل ولای به این محور شده است.

وی ادامه داد: در یک نقطه گلوگاهی از این محور تخت سنگ بزرگی از دامنه کوه رها شده و باعث شکستگی و قطع ارتباط جاده شده است.

اکبری بیان کرد: از ساعات اولیه این حادثه، تیم ها و ماشین آلات راهداری در محور پلدختر به خرم آباد مستقر است و در تلاش برای بازگشایی و برقراری تردد عادی در این محور هستند.

معاون سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور بیان کرد: عملیات خاک ریزی تا چند روز دیگر در محور خرم آباد به پلدختر ادامه دارد تا راهداران بتوانند عرض کافی را برای این نقطه ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: تردد در محور پلدختر به خرم آباد ظرف یک تا دو روز آینده برقرار می شود و دیوارسازی، آسفالت قسمت های تخریب شده و ایجاد حفاظ هم در یک تا دو ماه آینده به مرور تکمیل می شود.

اکبری گفت: محور خرم آباد _پلدختر در سیل 98 خسارت قابل توجهی دیده است که از همان سال سازمان راهداری کشور تعداد زیادی پروژه را در این محور برنامه ریزی کرد.

معاون سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور اعلام کرد: این محور در سیل سال 98 آسیب جدی به پل ها ، روشنایی، آسفالت وارد شد که اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است تنها مورد که جای کار دارد بحث ایمن سازی حاشیه محور است.

وی عنوان کرد: احداث حدود 15 کیلومتر دیوار بتنی در حاشیه رودخانه و در مجاورت جاده پلدختر به خرم آباد نیاز است که ما بتوانیم ایمنی این محور را به سطح قابل قبول و بهتری برسانیم.

اکبری عنوان داشت: با توجه به آبشستگی های مجدد این محور، طی سال جاری احداث 4تا 5 کیلومتر از دیوار بتنی با اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به صورت نقطه ای آغاز می شود.

وی اضافه کرد: امیدواریم با بازدید رییس ستاد بحران کشور و مسیولان استانی و ملی از محور پلدختر به خرم آباد از منابع بحران رقمی حدود 1000 میلیارد تومان به این محور اختصاص یابد تا دیوارسازی حاشیه جاده پلدختر به خرم آباد تکمیل شود.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد " دیوار بتنی حاشیه جاده خرم آباد پلدختر احداث می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با " دیوار بتنی حاشیه جاده خرم آباد پلدختر احداث می شود"، کلیک کنید.