در سینما و تئاتر چه خبر است؟

در سینما و تئاتر چه خبر است؟

خبرهای از روایت تصویری ارغوان، انتشار تیزر یک رویداد سینمایی، حکم دبیر جشنواره تئاتر مریوان و… از جمله خبرهای دریافتی سینما و تئاتر است.

رضوان سرمد دبیر اولین دوره مسابقه روایت تصویری ارغوان گفت: از میان ۵۵ اثر ارسالی به دبیرخانه اولین دوره مسابقه روایت تصویری ارغوان، ۴۵ اثر به مرحله اصلی این رویداد راه پیدا کردند.

به گزارش زندگانی به نقل از روابط‌عمومی مسابقه روایت تصویری ارغوان، رضوان سرمد درباره تعداد آثار راه یافته به اولین دوره مسابقه روایت تصویری ارغوان اظهار کرد: با توجه به فراخوان، ۵۵ اثر به دبیرخانه فرستاده‌ شد که از میان آنها، ۴۵ فیلم بعد از ارزیابی توسط رضوان سرمد دبیر مسابقه و مستندساز، فریده صارمی مدیر اجرایی مسابقه و مستندساز و با مشورت موسسه آموزشی نیکوکاری رعد برای شرکت در بخش اصلی انتخاب شدند.
وی افزود: با توجه به اهداف مسابقه که ثبت احوال و زیست روزمره و مشکلات افراد دارای معلولیت است، تمامی آثاری که توسط افراد دارای معلولیت برای ما ارسال شد، به نمایش درآمد و تنها فیلم‌هایی کنار گذاشته شدند که از نظر محتوایی با اهداف مسابقه در تضاد بودند.

این مستندساز راجع به تدابیری که برای مشارکت هر چه بهتر افراد دارای معلولیت در رویداد در زمان پیش از برگزاری مسابقه اندیشیده شده بود، خاطرنشان کرد: برای اینکه افراد دارای معلولیت بتوانند راحت‌تر و بهتر روایت‌های تصویری خود را بسازند، در فاصله بین اعلام فراخوان تا پایان مهلت ارسال آثار، چهار کارگاه مستندسازی با گوشی تلفن همراه در موسسه نیکوکاری آموزشی رعد (برای افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی) و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل فرشتگان (برای افراد ناشنوا و کم شنوا) برگزار شد که رضوان سرمد دبیر مسابقه و نایب رئیس هیئت مدیره انجمن مستندسازان سینمای ایران مدرس این کارگاه‌ها بود.
این کارگردان هیئت داوران مسابقه روایت تصویری ارغوان را به شرح زیر معرفی کرد: هیئت داوران مسابقه روایت تصویری ارغوان، متشکل از سه مستندساز و دو نفر از جامعه افراد دارای معلولیت، 
مهوش شیخ السلامی مستندساز، سعید رشتیان تهیه‌کننده سینمای مستند، فرزاد توحیدی مستندساز، دکتر بهاره آذر ریاست انجمن حمایت از حقوق کودکان دارای معلولیت جسمی حرکتی و چند معلولیتی آفتاب سبز و فعال حوزه افراد دارای معلولیت، نوح منوری جامعه‌شناس و استادیار دانشگاه تهران هستند.
این هنرمند حامیان رویداد را اینگونه نام برد: اولین دوره مسابقه روایت تصویری ارغوان با همکاری انجمن مستندسازان سینمای ایران، موسسه آموزشی نیکوکاری رعد، سایت هاشور، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المل فرشتگان و با حمایت بانک شهر در حال برگزاری است.
رضوان سرمد در پایان درباره زمان برگزاری رویداد عنوان کرد: فیلم‌ها در دو بخش «خود نگار» و «از نگاه دیگری» رقابت می‌کنند و در هر بخش سه جایزه مردمی، اعضای انجمن مستندسازان سینمای ایران و جایزه هیئت داوران به برگزیدگان تعلق می‌گیرد. فیلم‌ها از تاریخ ۱۰ تیر ماه تا ۱۶ تیر ماه سال جاری در سایت هاشور به صورت آنلاین نمایش داده می‌شوند که تماشای آنها برای علاقمندان رایگان است و مخاطبان می‌توانند به فیلم منتخب خود رای دهند. اختتامیه ۱۶ تیر ماه سال جاری در سالن مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد برگزار و به منتخبان جوایزی داده می‌شود.

دبیر هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شد

با حکم حمید نیلی مدیر کل هنرهای نمایشی، سید فاتح بادپروا به عنوان دبیر هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان منصوب شد.

به گزارش دفتر رسانه‌ اداره‌ کل هنرهای نمایشی، حمید نیلی مدیر کل هنرهای نمایشی سیدفاتح بادپروا را به عنوان دبیر هفدهمین دوره از جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان منصوب‌ کرد.

در بخشی از حکم دبیری فاتح بادپروا چنین آمده است: 

بی شک ارتقاء جایگاه تخصصی و اعتبار هنری جشنواره بین‌ المللی تئاتر خیابانی مریوان  نیازمند مداقه ژرف در ادوار پیشین، کارشناسی و آسیب شناسی دغدغه مند، تلاش وافر و همتی سترگ در راستای دستیابی به اهداف و چشم اندازهای کلان این جشنواره است. تا از این دریچه، کمک شایانی هم به ارتقای سطح کیفی تئاتر خیابانی کشور گردد.

شایسته است در این راه از پیشنهادات، تجربیات و تخصص خانواده بزرگ تئاتر کشور و صاحب‌نظران ارجمند در شاخه‌های مختلف بهره‌برداری کامل به عمل آید. برای جنابعالی و همکاران محترم، هنرمندان پر تلاش تئاتر خیابانی و گونه‌های مختلف تئاتر بیرونی و نیز مردم شریف کردستان و مریوان از پروردگار مهربان پیروزی و سربلندی آرزو دارم.

####

آخرین روزهای تئاترهای کمدی «سینماتیکت» پیش از ماه محرم

از ابتدای هفته آینده تمام تئاترهای کمدی سامانه‌ بلیت فروشی آنلاین «سینماتیکت» تا پس از اتمام ماه‌های محرم و صفر تعطیل خواهند بود اما فروش بلیت‌ تئاترهای غیرکمدی طبق روال سابق ادامه دارد.

 بر اساس اعلام این سامانه، با توجه به اتمام ماه صفر، در نیمه‌های شهریور ماه، زمان از سر گیری اجرای تئاترهای کمدی از هفته آخر شهریور خواهد بود. همچنین جزییات وضعیت اجراها و تمدید بلیت فروشی نمایش‌های کمدی این سامانه پس از محرم و صفر متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

تیزر پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوثر رونمایی شد  
نخستین تیزر پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوثر رونمایی شد. 
به گزارش امور ارتباطات رسانه ای و روابط عمومی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوثر، نخستین تیزر رسمی جشنواره را وحید گلستان، کارگردان، پژوهشگر و مدیر فرهنگی ساخته است.
جشنواره پنجم کوثر با هدف گذاری در ۷ زمینه:
۱- پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه انقلابیگری زنان و پرچمداری آنها در نهضت اسلامی ایران
۲- شناسایی و معرفی ظرفیت‌ها، استعدادها و توانمندی های زنان در حوزه‌های فرهنگی و هنری به منظور اثر بخشی مضاعف آنان در پیشبرد فرهنگ ایثار و مقاومت
۳- توجه به نقش ارزنده زنان و معرفی ظرفیت‌های موجود جامعه هنری جهت کاهش آسیب های اجتماعی به‌ویژه مقابله با تهاجم نرم دشمن و آندلسی کردن ایران
۴- الگوسازی شخصیت های موفق علمی، فرهنگی و اجتماعی زنان ایثارگر ایران و جبهه مقاومت برای نسل های آینده و جهان اسلام بعنوان الگوی سوم زنان در جهان
۵- تقویت فعالیت های جهادی، فرهنگی، هنری و رسانه ای در حوزه زنان
۶- تبیین و تحکیم بنیان خانواده و لزوم افزایش جمعیت در پیشرفت و تعالی کشور
۷- ایجاد بانک اطلاعاتی و مطرح کردن چهره های شاخص زنان نخبه کشور برای دسترسی جوانان
و در چهار بخش رقابتی سینمای ایران شامل فیلم های سینمایی، داستانی بلند (تله فیلم)، مستند کوتاه و نیمه بلند، مستند بلند و آثار کوتاه داستانی، پویا نمایی و نماهنگ است.
پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوثر ۳۱ تیرماه امسال توسط «بنیاد آیه‌های ایثار و تلاش» با همکاری شهرداری تهران، موسسه تصویر شهر، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری،سازمان امور سینمایی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، با دبیری ناصر باکیده در تهران برگزار می‌شود.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در سینما و تئاتر چه خبر است؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در سینما و تئاتر چه خبر است؟"، کلیک کنید.