درخواست قبایل سینا درباره اقدام بین المللی درخصوص گذرگاه رفح

درخواست قبایل سینا درباره اقدام بین المللی درخصوص گذرگاه رفح

اتحادیه قبایل عربی در سینا خواستار اتخاذ اقدام فوری بین المللی برای وادار کردن ارتش رژیم صهیونیستی به عقب نشینی از گذرگاه رفح شد.

به گزارش زندگانی، اتحادیه قبایل عربی در سینا از ریاست جمهوری مصر خواست تا برای تامین امنیت مرزهای این کشور با غزه و ایجاد گذرگاه جایگزین میان مصر و غزه در اسرع وقت تا زمان خروج اشغالگران از گذرگاه زمینی رفح اقدامی اتخاذ کند.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطین الیوم، اتحادیه قبایل عربی در سینا خواستار اتخاذ اقدام فوری بین المللی برای وادار کردن ارتش رژیم صهیونیستی به عقب نشینی از گذرگاه رفح شد.

ارتش رژیم صهیونیستی، دوشنبه گذشته، از ساکنان بخش هایی از رفح خواست که آن را تخلیه کنند و به وضوح اعلام کرد که تل آویو در حال پیش بردن حمله شدید علیه این شهر است که تعداد کثیری از فلسطینی های غزه مجبور به پناه گرفتن در آن شده اند.

جمعیت فعلی این شهر حدود 1.5 میلیون نفر است و مشخص نیست که آن ها پس از تخلیه این منطقه قرار است کجا پناه بگیرند.

نهادهای مردمی هشدار داده اند که مردم رفح و کسانی که از دیگر بخش های غزه آواره شده اند، در صورت بمباران این شهر توسط رژیم صهیونیستی، دیگر جایی برای رفتن ندارند.

اما رژیم صهیونیستی با وجود هشدار متحدان خود، از جمله آمریکا، پافشاری کرده است که حمله به رفح اتفاق خواهد افتاد.

بیش از 35 هزار فلسطینی شهید شده اند که بیشتر آن ها زنان و کودکان هستند و تقریبا 80 هزار نفر در شرایطی که ویرانی های گسترده ای به بار آمده و کمبود شدیدی برای تامین نیازهای اولیه وجود دارد، مجروح شده اند.

این جنگ موجب آواره شدن داخلی 85 درصد از جمعیت غزه در میان کمبود شدید مواد غذایی، آب سالم و دارو شده است. 60 درصد زیرساخت های حیاتی این منطقه نیز آسیب دیده یا ویران شده است.

رژیم صهیونیستی در دیوان بین المللی دادگستری به نسل کشی متهم شده است. این دادگاه در حکمی اولیه به تل آویو دستور داد که اقدامات مرتبط با نسل کشی را متوقف کند و اقداماتی جهت تضمین رسیدن کمک های انسانی به غزه انجام دهد.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست قبایل سینا درباره اقدام بین المللی درخصوص گذرگاه رفح" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست قبایل سینا درباره اقدام بین المللی درخصوص گذرگاه رفح"، کلیک کنید.