درخواست ضرغامی از وزیر آموزش و پرورش

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای از وزیر آموزش و پرورش درخواست کرد فارغ التحصیلان رشته های گردشگری در ردیف های استخدامی آزمون سراسری این وزارتخانه قرار بگیرند.

به گزارش زندگانی، در این نامه که در تاریخ 15 بهمن ماه 1402 به امضای عزت الله ضرغامی – وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری – رسیده، خطاب به رضامراد صحرایی ـ وزیر آموزش و پرورش ـ آمده است: «فعالیت صنایع گردشگری و هتلداری به صورت دانش محور و کاربردی بوده، به طوری که شاخه های متنوع گردشگری و روش های پذیرایی و مهمان نوازی همواره در حال به روزرسانی و بهینه سازی متناسب با نیازهای روز گردشگران است که این آمار توجه ویژه به مقوله آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص را بیش از پیش ضروری کرده است.

با توجه به اینکه در سال های اخیر هنرستان های زیرمجموعه رشته های هتل داری و گردشگری دایر شده لیکن برای جذب آموزگاران و معلمان متخصص از فارغ التحصیلان این رشته ها در ردیف های استخدامی آزمون سراسری آن وزارتخانه متناسب با نیاز در واحدهای زیرمجموعه اقدام لازم صورت نگرفته است. همچنین در هنرستان ها و مدارس مرتبط به دلیل جذب نشدن نیروی متخصص و استفاده از متخصصان رشته های غیرمرتبط قطعاً نتایج مدنظر برای توسعه گردشگری حاصل نمی شود.»

ضرغامی در این نامه با اشاره به فراخوان جدید استخدامی وزارت آموزش و پرورش و درج نشدن رشته های مرتبط با صنعت گردشگری درخواست کرده است «ضمن اصلاح و درج کد رشته های گردشگری و هتل داری در ردیف های جدید، از ظرفیت متخصصان و فارغ التحصیلان این رشته ها در آزمون پیش رو و آزمون های بعدی استفاده شود.»

درخواست ضرغامی از وزیر آموزش و پرورش

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست ضرغامی از وزیر آموزش و پرورش" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست ضرغامی از وزیر آموزش و پرورش"، کلیک کنید.