دانش، معنویت و مهارت سه گانه ارتقای معلم نمونه است – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

دانش، معنویت و مهارت سه گانه ارتقای معلم نمونه است - خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار زندگانی، الهام یاوری شامگاه سه شنبه در آیین تکریم از 500 معلم نمونه استان اصفهان اظهار داشت: بزرگترین و قوی ترین روایت برای گرامیداشت یاد معلم جمله پیامبر (ص) است که فرمودند من معلم مبعوث شدم و این جمله به این معناست که معلمی شغل انبیا است.

وی ادامه داد: وجه شباهت آموزگاری با این تشبیه نورانی این است که معلمان هدایت انسان ها را بر عهده دارند و برای همه انسان های تاریخ دل می سوزانند حتی اگر محدودیت اجرایی داشته باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با بیان اینکه معلمی مانند پیامبری برای افرادی است که بی هیچ چشم داشتی دغدغه ایثارگری دارند، تصریح کرد: شیوه معلمان مانند پیامبران روش تربیتی محبت پرور است.

یاوری با بیان اینکه شباهت دیگر بین معلمان با انبیا نحوه عمل، سکوت و لبخند آنان بوده که الگو و اسوه است، گفت: معلمان مانند پیامبران واجب التکریم هستند و دانش آموزان در آینده حتماً درک خواهند کرد که موفقیت را مرهون معلمان خود هستند.

وی با بیان اینکه لازم است دغدغه معلم آموختن، ارتقای فردی و رسیدن به دستاوردهای بیشتر باشد، تاکید کرد: دانش، معنویت و مهارت معلمی سه گانه ای هستند که یک معلم بدون دغدغه مندی برای تکمیل و ارتقای آنها، معلم نمونه نیست.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ابراز داشت: قدرشناسی از معلم ارزشمندترین هدیه ای است که فردی در مسیر فهمیدن و حق طلبی برمی دارد و همه ما مدیون شما معلمان هستیم.

پاسداشت مقام معلم در تمام شیون جامعه انجام شود

در ادامه این مراسم همچنین محمدرضا جانثاری معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری اصفهان ضمن تبریک هفته گرامیداشت مقام معلم با بیان اینکه امشب درخصوص مقام معلم صحبت های خوبی شد، اظهار داشت: در دولت مردمی بنا بر این است که تحولی در این موضوع اتفاق افتاد ترازی برای گرامیداشت مقام معلم انجام بگیرد.

وی با بیان اینکه این مراسم خوب اما نمادین است، افزود: از تمامی معلمان در سطح استان اصفهان تشکر می کنیم و امید است به وظایف خود در برابر این قشر عظیم عمل کنیم.

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: مجلس نمادین برگزار کردن خوب است اما پاسداشت مقام معلم باید در اقصی نقاط جامعه و در تمام شیون جامعه ما سازی و جاری شود.

به گزارش خبرنگار زندگانی، در پایان این مراسم از معلمان نمونه و فداکار استان اصفهان و همچنین مادر شهید محمدرضا تورجی زاده، همسر شهید مجتبی کلاهدوزان و خواهر شهید محمد ابراهیم همت تقدیر شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دانش، معنویت و مهارت سه گانه ارتقای معلم نمونه است – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دانش، معنویت و مهارت سه گانه ارتقای معلم نمونه است – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.