خوزستان بهترین شرایط را برای فعالیت های صادراتی داراست

خوزستان بهترین شرایط را برای فعالیت های صادراتی داراست

زندگانی/خوزستان در ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران که روز گذشته در محل نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور ریاست جمهور افتتاح شد 15 واحد صنعتی و تولیدی استان خوزستان حضور دارند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان در گفت و گو با زندگانی با اشاره به اینکه این نمایشگاه از 8 لغایت 12 اردیبهشت 1403 از ساعت 9 الی 16 در محل نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاری است، گفت: ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران با حضور همه دستگاه های تولیدی و صنعتی که قابلیت های لازم برای امور صادراتی و رقابت در عرصه های بین المللی را دارند برگزار شده است که می تواند توانمندی های تولیدی را در معرض دید جهانیان قرار دهد.

علی مهدی پور در ادامه به توانمندی ها و قابلیت های استان خوزستان برای صادرات اشاره کرد و افزود: استان خوزستان هم اکنون از سهم 14.8 درصدی از کل تولید ناخالص داخلی کشور برخوردار است که این می تواند نقش تعیین کننده ای در معادلات صادراتی داشته باشد.

وی اضافه کرد: وجود صنایع راهبردی نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد و جلگه سرسبز خوزستان با قابلیت های دامی و کشاورزی از دیگر توانمندی های خوزستان برای صادرات است.

مهدی پور ادامه داد: دسترسی مستقیم به آب های آزاد و بین المللی، برخورداری از چندین فرودگاه بین المللی، دسترسی به شبکه راه های اصلی و اتصال به راه آهن سراسری و وجود 73 شهرک و ناحیه صنعتی از جمله ظرفیت های استان خوزستان برای فعالیت های صادراتی هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان در پایان اظهار کرد: این موارد همه بیانگر آن است که استان خوزستان بهترین شرایط را برای فعالیت های صادراتی واحدهای صنعتی دارا است.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خوزستان بهترین شرایط را برای فعالیت های صادراتی داراست" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خوزستان بهترین شرایط را برای فعالیت های صادراتی داراست"، کلیک کنید.