خشکسالی در فیلیپین، ویرانه های شهر 300 ساله را از کف سد بیرون آورد

خشکسالی در فیلیپین، ویرانه های شهر 300 ساله را از کف سد بیرون آورد

گرمای شدید هوا و خشکسالی در فیلیپین، یک سد بزرگ را تقریبا خشک کرد و ویرانه های یک شهر حدود300 ساله از کف این سد بیرون آورد.

به گزارش زندگانی، شهر «پانتابانگان» در دهه 1970 برای ساختن یک سد زیر آب رفت اما در موارد نادری که هوا خشک و گرم است، بخش هایی از آن از آب خارج می شود.

تقریبا نیمی از فیلیپین دچار خشکسالی است و دمای هوا در برخی نقاط به بالای 50 درجه سانتیگراد می رسد.

مارلون پالادین، مهندس سازمان دولتی اداره سدهای فیلیپین به خبرگزاری فرانسه گفت این طولانی ترین زمانی است که شهر از زمان ساخت سد، بیرون از آب بوده است.

گرمای شدید، زندگی روزانه میلیون ها نفر را مختل کرده است. مدارس چندین روز تعطیل بوده اند و به کارکنان ادارات توصیه می شود از خانه کار کنند.

بنیسون استارجا، کارشناس هواشناسی محلی به بی بی سی گفت امکان دارد هوا در روزهای آینده کمی گرم تر شود:

فیلیپین در میانه فصل گرم و خشک خود قرار دارد که با پدیده ال نینو یا گرم شدن غیرعادی آب های سطحی در اقیانوس آرام تشدید می شود. کل ساحل شرقی این منطقه، مجمع الجزایر رو به اقیانوس آرام است.

فیلیپین در جنوب شرقی آسیا، یکی از کشورهایی است که در معرض خطرات ناشی از تغییرات آب و هوایی قرار دارد.

فصل بارانی آن می تواند طوفان های غول آسا به همراه داشته باشد، مانند طوفان بسیار قوی هایان در سال 2013 که یکی از قدرتمندترین ها در تاریخ بود.

گزارش های اخیر حاکی از آن است که گرمای شدید بخش های بزرگی از جنوب و شرق آسیا را فراگرفته است.

به جز فیلیپین، بنگلادش هم برخی از مدارس را موقتاً تعطیل کرده که بر وضعیت 33 میلیون دانش آموز تاثیر گذاشته است.

به گزارش بی بی سی، وزارت بهداشت تایلند نیز اعلام کرده است که در حدود 4 ماه گذشته، 30 نفر بر اثر گرمازدگی جان خود را از دست داده اند در حالیکه در کل سال 2023 یعنی سال گذشته میلادی، این رقم 37 نفر بوده است.

دمای هوا در میانمار نیز به بالای 45 درجه سانتیگراد رسیده است.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خشکسالی در فیلیپین، ویرانه های شهر 300 ساله را از کف سد بیرون آورد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خشکسالی در فیلیپین، ویرانه های شهر 300 ساله را از کف سد بیرون آورد"، کلیک کنید.