خبر مهم معاون وزیر صنعت درباره قیمت خودرو در سال 1403/ قیمت خودرو چه تغییری می کند؟

خبر مهم معاون وزیر صنعت درباره قیمت خودرو در سال 1403/ قیمت خودرو چه تغییری می کند؟

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین، منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت در یک برنامه تلویزیونی گفت: در سال جدید قیمت خودروها کاهش نخواهد داشت.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که امیدوار به تولید خودروهای برقی باشیم؟ افزود: این یکی از راهبردهای مهم وزارت صمت است و یکی از پروژه هایی که در سطح ملی تایید کردند، بحث خودروهای برقی است.

منطقی تصریح کرد: در رابطه با برقی سازی این گونه نیست که ما کار را از سال 1402 شروع کرده باشیم؛ قدمت این کار در کشور حداقل 10 سال است و روی فناوری های مختلف کار شده است.

وی عنوان کرد: ما اگر همین الان بخواهیم بگوییم دستاوردهای در این 10 سال چیست، می توانیم بگوییم که سه نوع اتوبوس برقی داریم که تولید داخل است.

معاون وزید صمت متذکر شد: در مورد موتورسیکلت برقی چهار شرکت دانش بنیان داریم که محصول طراحی کرده اند و متناسب با پیک های موتوری است.

منطقی افزود: در مورد خودروهای برقی نیز دو حرکت اتفاق افتاده است؛ یکی این که سه محصول در سال آینده وارد چرخه تولید می شود این سه محصول از اواخر تابستان تا اوایل پاییز به بازار عرضه می شود.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر، 5 محصول خارجی آمده است که به صورت برقی و هیبریدی است.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر مهم معاون وزیر صنعت درباره قیمت خودرو در سال 1403/ قیمت خودرو چه تغییری می کند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر مهم معاون وزیر صنعت درباره قیمت خودرو در سال 1403/ قیمت خودرو چه تغییری می کند؟"، کلیک کنید.