حماس بدون توقف جنگ هیچ توافقی را نمی پذیرد

حماس بدون توقف جنگ هیچ توافقی را نمی پذیرد

یکی از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که این جنبش تحت هیچ شرایطی توافقی را که صراحتاً متضمن توقف جنگ علیه غزه نباشد، نخواهد پذیرفت.

به گزارش زندگانی، یکی از رهبران حماس که به نام وی اشاره نشده است، به شبکه الجزیره گفته است: حماس به هیچ عنوان، به توافقی که آشکارا و صریحاً توقف جنگ علیه نوار غزه را در بر نداشته باشد، تن نخواهد داد.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی به دنبال توافق بدون ضمانت توقف جنگ است، افزوده است پیامدهای حمله زمینی به رفح و تاخیر در خروج از غزه بر عهده رژیم اشغالگر است.

این مقام حماس همچنین گفته است که بنیامین نتانیاهو به خاطر برخی مسایل شخصی مانع رسیدن به توافق شده است.

روز گذشته روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت خبر داد پیش نویس توافق آتش بس پیشنهاد شده به حماس، حاوی مبادله 20 اسیر فلسطینی محکوم به حبس ابد به ازای هر نظامی زن صهیونیست است.

بر  اساس مفاد دیگر این پیش نویس، جنبش حماس 3 الی چهار نظامی زن اسراییلی را نزد خود نگه می دارد و در مرحله اول 60 الی 100 اسیر فلسطینی محکوم به حبس ابد آزاد می شوند.

توافق مذکور سه مرحله ای بوده و 124 روز طول خواهد کشید.

در مرحله اول به مدت 40 روز آتش بس ایجاد می شود، 33 اسیر اسراییلی در مقابل 800 اسیر فلسطینی آزاد می شوند و مردم غزه به خانه های خود در شمال غزه باز می گردند.

در مرحله دوم به مدت 42 روز آتش بس فوری ایجاد می شود، بقیه اسرای اسراییلی از جمله چند سرباز آزاد می شوند، تعدادی اسیر فلسطینی آزاد می شوند که تعداد و هویت آن ها هنوز مشخص نیست.

در مرحله سوم به مدت 42 روز آتش بس ایجاد می شود، اجساد تمام اسرای کشته شده اسراییلی بازگردانده می شود، پیکر تمام شهدای اسیر فلسطینی پس داده می شود و ارتش اسراییل از نوار غزه خارج می شود.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس بدون توقف جنگ هیچ توافقی را نمی پذیرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس بدون توقف جنگ هیچ توافقی را نمی پذیرد"، کلیک کنید.