حزب الله لبنان چند موشک به سمت اسراییل شلیک کرده است؟ +فیلم و تصاویر

بخش رسانه ای حزب الله روز گذشته اینفوگرافی از نوع تسلیحات و تعداد عملیات های انجام شده توسط مقاومت منتشر کرد.

به گزارش زندگانی، به نقل از مشرق،  بیش از 250 روز از عملیات طوفان الاقصی و ورود مقاومت لبنان به عرصه نبرد در جبهه شمالی سرزمین های اشغالی در حمایت از مردم مظلوم غزه و فلسطین می گذرد.

در این مدت علی رغم تهدیدات مکرر رهبران رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله تمام عیار به لبنان، مقاومت هرگز از موضع خود کوتاه نیامده و تا زمانی که ارتش رژیم صهیونیستی به طور کامل از غزه عقب نشینی نکند به عملیات خود در جبهه شمالی ادامه خواهد داد.

وضعیت بحرانی در شمال سرزمین های اشغالی

به گفته بسیاری از فرماندهان نظامی و رهبران سیاسی اسراییل، وضعیت امنیتی در مناطق شمالی و نزدیک مرز لبنان به حدی بحرانی شده که دیگر قابل تحمل نیست.

حزب الله لبنان چند موشک به سمت اسراییل شلیک کرده است؟ +فیلم و تصاویر
آتش سوزی گسترده در شمال سرزمین های اشغالی بر اثر حمله راکتی مقاومت

تقریبا هر پایگاه نظامی و مراکز راداری و شنود مخابراتی رژیم صهیونیستی که در فاصله 10 کیلومتری از مرز لبنان قرار داشت با خسارات جدی و از دست دادن بخش بزرگی از توانایی عملیاتی مواجه شده است؛ این موضوع به دلیل حملات گسترده حزب الله با راکت های توپخانه ای و موشک های هدایت شونده ضد زره بوده است.

هدف قرار دادن پایگاه نظامی ارتش اسراییل توسط موشک الماس

همچنین پایگاه های دیگر در عمق حدود 35 کیلومتری نیز هدف حملات سنگین پهپادهای انتحاری قرار گرفته اند؛ این در حالی است که مقاومت هنوز از تسلیحات دوربرد و موشک های نقطه زن خود استفاده نکرده است.

همچنین احساس ترس و نا امنی شدید شهرک نشینان صهیونیست موجب شده تا صدها هزار نفر مناطق شمال سرزمین های اشغالی را ترک کرده و برخی شهرها نظیر کریات شمونه 100 درصد تخلیه شوند.

حزب الله لبنان چند موشک به سمت اسراییل شلیک کرده است؟

از زمان شروع ورود مستقیم حزب الله به درگیری، طیف متنوعی از تسلیحات توسط رزمندگان مقاومت علیه خاک سرزمین های اشغالی در حوالی مرز لبنان به کار گرفته شده است؛ از راکت های توپخانه ای نظیر برگان، مینی کاتیوشا و گراد تا موشک های ضد زره کورنت، تاو و الماس و انواع پهپادهای انتحاری.

بخش رسانه ای حزب الله روز گذشته اینفوگرافی از نوع تسلیحات و تعداد عملیات های انجام شده توسط مقاومت منتشر کرد.

حزب الله لبنان چند موشک به سمت اسراییل شلیک کرده است؟ +فیلم و تصاویر

در توضیحات اینفوگرافی آمده است که اعداد فوق تعداد عملیات ها و موارد شلیک است نه تعداد دقیق موشک یا راکت ها.

بر اساس اطلاعات منتشر شده این تعداد حمله از شروع درگیری ها انجام شده است:

442 خمپاره
925 راکت
682 موشک ضد زره
59 موشک پدافندی (که دست کم منجر به سرنگونی 7 فروند پهپاد اسراییلی “هرمس” شده است)

سرنگونی پهپاد هرمس900 اسراییلی توسط پدافند حزب الله

همچنین در طول این مدت 444 لبنانی در راه دفاع از آرمان قدس به شهادت رسیده اند که 342 نفر از سازمان رزم حزب الله، 67 نفر غیرنظامی و سایر شهدا از گروه های دیگر مقاومت بوده اند.

حزب الله لبنان چند موشک به سمت اسراییل شلیک کرده است؟ +فیلم و تصاویر

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حزب الله لبنان چند موشک به سمت اسراییل شلیک کرده است؟ +فیلم و تصاویر" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حزب الله لبنان چند موشک به سمت اسراییل شلیک کرده است؟ +فیلم و تصاویر"، کلیک کنید.