جهش مصرف برق در شروع گرم هفته/ گرمای تابستانی در میانه خرداد

جهش مصرف برق در شروع گرم هفته/ گرمای تابستانی در میانه خرداد

آفتاب نیوز :

درحالی که در روز گذشته اوج تقاضای مصرف برق به زیر 60 هزار مگاوات بازگشت، رشد چنددرجه ای دما در روز جاری، پیش بینی جهش بیش از 5000 مگاواتی مصرف برق در روز جاری را در پی داشته است.

مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور پیش بینی کرد در پی افزایش چنددرجه ای دما در سراسر کشور، تقاضای مصرف برق امروز به 65 هزار مگاوات برسد.

این در حالی است که هنوز به نیمه خرداد نرسیده و به دوره اوج بار تابستان وارد نشده ایم؛ اما با توجه به پیش بینی های سازمان های جهانی که حاکی از آن است سال 2024 گرم ترین سال جهان خواهد بود، ایران نیز که در اقلیم گرم خشک کره زمین واقع شده است، قطعاً زودتر وارد فصل گرما می شود که عبور از این دوره گرم بدون مشکل در تامین انرژی پایدار برای همه، نیازمند همراهی عموم مشترکان با صنعت برق کشور است.

شرکت توانیر در این خصوص اعلام کرد: “مردم می توانند با مشارکت در پویش «باانرژی»، ضمن کسب اطلاعات در خصوص راهکار های مدیریت مصرف برق و به کار بستن آن ها به ویژه در فصل تابستان در راه کمک به صنعت برق در راه تامین برق پایدار برای همه مشترکان خانگی از جوایز ارزنده آن نیز نظیر 300 خودروی اتوماتیک داخلی، لوازم خانگی، و لوازم الکترونیک نظیر تبلت بهره مند شوند. “

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جهش مصرف برق در شروع گرم هفته/ گرمای تابستانی در میانه خرداد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جهش مصرف برق در شروع گرم هفته/ گرمای تابستانی در میانه خرداد"، کلیک کنید.