توصیه هایی به هموطنان در روز طبیعت – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری زندگانی، جمعیت هلال احمر در اطلاعیه ای ضمن اعلام آمادگی کامل برای خدمت به هموطنان در روز طبیعت، مهمترین توصیه های ایمنی و مراقبتی به ویژه مراقبت از کودکان را در این روز اعلام کرد.
متن اطلاعیه به شرح زیر است:

جمعیت هلال احمر ضمن آرزوی ساعاتی خوش همراه با سلامتی برای هموطنان در روز طبیعت و توصیه برای کمک به حفظ محیط زیست، در روز سیزدهم فروردین ماه با همراهی 15 هزار نیروی امدادی و داوطلب برای کمک به آسیب دیدگان احتمالی، آماده خدمت است. همچنین به هموطنان توصیه می شود نکات ایمنی زیر را برای مراقبت از خود و خانواده هایشان بویژه کودکان جدی بگیرند.

1. با توجه به هشدار نارنجی هواشناسی در استان های کرمان، فارس و خراسان رضوی، از اتراق در کنار رودخانه ها خودداری کنید. همچنین فاصله گرفتن از رودخانه ها و مسیل ها و عدم استقرار در مناطق مرتفع، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی هنگام سفر با خودرو و خودداری از چرای دام در کنار رودخانه ها به هموطنان در این مناطق توصیه می شود.

2. خودداری از برپایی آتش در مناطق جنگلی به دلیل امکان توسعه آتش و در فضاهای مستعد آتش سوزی

3. مراقبت از کودکان در تفرجگاه ها به منظور جلوگیری از مفقودی یا سقوط در چاه ها و عمق ها و دره ها

4. مراقبت از کودکان در زمان شنا و بازی در محیط های آبی به ویژه محیط های ناشناخته

5. آموزش به کودکان در خصوص فراگیری شماره های اضطراری به ویژه شماره های 112، 115 و 110 برای اطلاع رسانی به موقع در زمان بروز حوادث احتمالی

6. احتیاط در زمان اسکان در فضاهای طبیعی به ویژه در فضاهایی با وجود برق های فشار قوی

7. احتیاط در زمان وقوع رعد و برق و شرایط جوی نامساعد به دلیل احتمال وقوع مخاطرات طبیعی و رعد و برق و صاعقه

8. اجتناب از شنا کردن در کانال های آب به ویژه برای کودکان به دلیل عدم امکان دستگیری در شرایط اضطراری و امکان غرق شدگی

9. مراقبت از کودکان در زمان بازی در کنار محورهای اصلی و فرعی و جلوگیری و توصیه به منظور عدم حضور ناگهانی در جاده ها به دلیل امکان بروز حوادث ترافیکی و حمل و نقل

10. اجتناب از اقدامات خطرناک در کنار ریل های قطار به ویژه بازی های کودکانه و پرتاب سنگ به سمت قطار در حال حرکت

11. مراقبت از کودکان در کنار حوضچه ها و فواره های آب داخل پارک ها به دلیل امکان بروز مشکلات ناشی از برق گرفتگی یا وجود زواید و عوارض مانند لوله ها و برآمدگی ها و امکان آسیب به کودکان در هنگام آب بازی

12. مراقبت از کودکان در محیط های طبیعی و ناشناخته به دلیل امکان بروز حوادث ناشی از وجود حیوانات درنده و گزنده

جمعیت هلال احمر با شماره امدادی 112 به صورت شبانه روزی آماده اعزام نیروهای امدادی در حوادث و سوانح ترافیکی و غیر مترقبه در جاده های برون شهری است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توصیه هایی به هموطنان در روز طبیعت – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توصیه هایی به هموطنان در روز طبیعت – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.