تمرکز دشمن بر مقبولیت نظام اسلامی است

تمرکز دشمن بر مقبولیت نظام اسلامی است

مسیول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان عنوان کرد: اکنون تمرکز دشمن بر مقبولیت نظام اسلامی بوده و با انتخابات و تشویق به کاهش مشارکت دنبال ضربه زدن به نظام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری زندگانی، حجت الاسلام حسن عارضی مسیول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در کارگاه «تبیین مشارکت حداکثری در انتخابات، مبانی عقل و شرع» که در واحد دولت آباد برگزار شد، گفت: اگر رای ما به حفظ نظام کمک می کند و حضور در انتخابات یک واجب شرعی است؛ بنابراین باید همگی به آن عمل و از نظام اسلامی حراست کنیم.

وی اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) در پاسخ به نظر برخی افراد مبنی بر عدم لزوم برگزاری رفراندوم فرمودند که اکنون دنیا می داند مردم ایران چه می خواهند، اما در آینده خواهند گفت از احساسات مردم سوء استفاده شد و نظامی که می خواستند بر مردم تحمیل کردند، اما با برگزاری رفراندوم و رای مردم دیگر هیچ حرفی و شبهه ای در آینده نخواهد بود.

مسیول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان افزود: در نظام اسلامی ما جمهوریت و اسلامیت بر رای و نظر مردم استوار است، جمهوریت نظام با برگزاری انتخابات ارکان اصلی مانند ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و دیگر انتخابات کاملاً روشن و واضح است.

عارضی افزود: ولی فقیه در زمینه اسلامیت وقتی می تواند اعمال ولایت کند که مردم با واسطه مجلس خبرگان رهبری، ولی فقیه و رهبری را انتخاب کنند. در دیدگاه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری مشروعیت و مقبولیت ولی فقیه است که می تواند موجب اعمال ولایت بر مردم شود؛ کما اینکه حضرت علی علیه السلام هنگامی که با درخواست زیاد و رای مردم مواجه شدند، اعمال ولایت کردند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون تمرکز دشمن بر مقبولیت نظام اسلامی بوده و با انتخابات و تشویق به کاهش مشارکت دنبال ضربه زدن به نظام است و هوشیاری مردم و تلاش آنها در سرنوشت خود با حضور پرشور در انتخابات خنثی کننده توطیه دشمنان خواهد بود.

مسیول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان افزود: حکومت دینی هنگامی که تشکیل شد باید آن را حفظ کرد؛ به همین دلیل امام خمینی(ره) فرمودند، حفظ نظام از اوجب واجبات است و اگر نظام اسلامی حفظ شد می توانیم با حضور پای صندوق های رای در سرنوشت خود و نسل های پس از خود مشارکت داشته باشیم.

عارضی بیان کرد: نخستین نکته مهم در انتخابات نفس مشارکت و حضور حداکثری و دومین نکته انتخاب اصلح است، انتخاب اصلح باید براساس مبنا ها و معیار های لازم انتخاب شود و پس از انتخاب اصلح، رای دهنده تکلیف شرعی و دینی خود را انجام داده است.

وی تاکید کرد: انسان یک حیات فردی و یک حیات اجتماعی دارد و اگر مردم به عنوان یک هویت جمعی وظیفه خود را به درستی انجام ندهند رحمت الهی از آنها گرفته می شود، بُعد اجتماعی دین بسیار مهم است و نباید از آن غفلت کرد.

به گزارش زندگانی، حاضران پس از برگزاری کارگاه «تبیین مشارکت حداکثری در انتخابات، مبانی عقل و شرع» با حضور در مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد با آرمان های امام و شهدا تجدیدمیثاق کردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تمرکز دشمن بر مقبولیت نظام اسلامی است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تمرکز دشمن بر مقبولیت نظام اسلامی است"، کلیک کنید.