تدوین و تایید سوگندنامه پزشکی ایرانی

دبیر کمیته اخلاق پزشکی نظام پزشکی در پاسخ به زندگانی اعلام کرد:

تدوین و تایید سوگندنامه پزشکی ایرانی

دبیر کمیته اخلاق پزشکی نظام پزشکی با اشاره به تدوین سوگندنامه ایرانی پزشکی از مکاتبه با وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی برای جایگزینی آنها با سوگندنامه فعلی خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه سلامت خبرگزاری علم و فن آوری زندگانی، سعید بیرودیان دبیر کمیته اخلاق پزشکی نظام پزشکی  در نشست خبری دهمین گنگره اخلاق پزشکی با تاکید بر ممنوع بودن تخلفات اخلاق پزشکی، گفت: در سال های اخیر بیش از 40 پرونده شکایت در زمینه اخلاق پزشکی تشکیل شده که عمده آنها مرتبط با مسایل انتظامی و روابط بین پزشک و بیمار مربوط است.

او در ادامه با بیان اینکه از سال 98، کمیسیون اخلاق پزشکی تشکیل شده است، گفت: پس از تصویب این کمیسیون، شکایاتی که از طرف هییت انتظامی ارجاع داده می شود مورد بررسی قرار می گیرد.در حال حاضر حدود 4 پرونده درباره اخلاق پزشکی در جریان است.

رییس هیات مدیره انجمن علمی اخلاق پزشکی ایران یادآور شد: موضوع تاثیر رعایت اخلاق حرفه ای در بخش دولتی به راه افتاده است به نحوی که فعالیت های ترویجی اخلاق حرفه ای در میان متخصصان از وضعیت مناسبی برخوردار است.

بیرودیان با اشاره به ابلاغیه وزارت بهداشت در خصوص رعایت پوشش حرفه ای زنان کادر درمان گفت: موضوع پوشش حرفه ای نیز در راهنمای اخلاق حرفه ای لحاظ شده است. تمام مسایلی که می تواند موجب زیان برای بیماران شود در مصوبه پوشش حرفه ای لحاظ شده است. مسایلی مانند حجاب در مصوبه پوشش حرفه ای لحاظ شده است.

وی در پاسخ به زندگانی در رابطه با سرنوشت سوگندنامه پزشکی ایرانی نیز اظهارکرد: سوگند نامه پزشکی ایرانی تدوین شده و از  شورای عالی سازمان نظام پزشکی نیز مورد تایید قرار گرفته است. همچنین مکاتباتی با وزارت بهداشت به منظور جایگزینی آن به جای سوگندنامه فعلی انجام شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تدوین و تایید سوگندنامه پزشکی ایرانی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تدوین و تایید سوگندنامه پزشکی ایرانی"، کلیک کنید.