بودجه و امکانات شوراها گرفتار مشکلات قانونی است – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

بودجه و امکانات شوراها گرفتار مشکلات قانونی است - خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار زندگانی، شهرام دبیری ظهر سه شنبه در همایش بزرگداشت روز شوراها و تجلیل از شوراهای برتر استان سمنان در سالن اجتماعات کتابخانه های عمومی استان بیان کرد: کارهای اساسی و ماندگار در سطح شورای عالی استان ها کشور در دستور کار است.

وی با بیان اینکه بودجه و امکانات شوراها دچار مشکلات قانونی است، افزود: از نظر محل، بودجه و امکانات مشکلاتی در سطح شوراها وجود دارد که باید خلاء قانون آن حل شود.

رییس شورای عالی استان های کشور ادامه داد: این مساله مهم همراه با مدیریت یکپارچه شهری در راستای ارتقاء جایگاه شوراها نیز مدنظر و اولویت است.

دبیری با بیان اینکه مباحث و مسایل رفاهی اعضای شوراهای اسلامی از جمله بیمه شورای روستایی در دستور کار قرار داشته و پیگیری می شود، تاکید کرد: تلاش داریم مشکلات حوزه بیمه حل شود.

استاندار سمنان نیز در سخنانی کوتاه ضمن بیان اینکه در راستای نگاه حمایتی از شهرداری ها و دهیاری ها، بودجه حوزه دهیاری ها در سال 1402 به 300 میلیارد تومان افزایش یافت، گفت: در بحث حمایت از شهرداری ها و دهیاری ها، از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده، در سال 1403 پرداختی به شهرداری های استان بالغ بر یک هزار و 70 میلیارد تومان و به دهیاری ها نیز 310 میلیارد تومان بوده است.

سید محمد رضا هاشمی بیان کرد: افزایش 340 درصدی اعتبارات عمرانی، برگزاری مطلوب جشن احیاء 201 واحد راکد، بهره برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی، واگذاری زمین به متقاضیان واجد شرایط و… در زمره مسایلی است که در سفر هیات دولت به استان سمنان محقق شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بودجه و امکانات شوراها گرفتار مشکلات قانونی است – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بودجه و امکانات شوراها گرفتار مشکلات قانونی است – خبرگزاری زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.